Džeko i Inter naneli Napoliju prvi poraz: Bitka za titulu u Italiji će biti ludilo!

Derbi Serije A priprao je Neroazurima

Fudbaleri Intera savladali su Napoli u derbiju 16. kola Serije A sa 1:0, a jedini gol postigao je Edin Džeko u 56. minutu posle sjajne asistencije Federika Dimarka.

Ovo je Napoliju prvi poraz u sezoni, a sada se trka za skudeto u Italiji dodatno zahuktava, jer su i Milan i Juventus i Inter uspeli da se približe Napolitancima, koji i dalje imaju solidnu prednost, ali ne toliku kao što je ona iznosila pre ovog kola.

Inter je od starta krenuo znatno bolje i ofanzivnije, stvorio je tokom meča mnogo više boljih šansi i pravo je čudo kako već u prvih 45 minuta nije zatresao mrežu Mereta.

Na kraju je Džeko matirao golmana Napolija za veliko slavlje na Đuzepe Meaci.

Inter je nakon toga kontrolisao meč, ali je Napoli u 90. minutu imao priliku da izjednači, kada je Đakomo Raspadori odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Andre Onana odbranio vrhunski i sačuvao Interu tri boda kojim su došli na četvrto mesto, sa osam bodova manje od Napolija na prvoj, ali i samo tri u odnosu na drugoplasirani Milan i jedan u odnosu na Juventus.