Falko blizu povratka u Italiju, poznat je i klub koji ga želi

U pitanju je potencijalna selidba u Seriju B

Foto: Marko Jovanović

Krilni napadač Filipo Falko sasvim sigurno će ovog leta napustiti redove Crvene zvezde, a sudeći po informacijama iz Italije naredna destinacija bi mogla da bude Serija B!

Tačnije, ekipa Kaljarija koja je na kraju ove sezone ispala u niži rang i koja će uskoro predstaviti Fabija Liveranija za novog trenera. A upravo je Liveranijeva želja pomenuti Falko, tvrdi novinar Nikolo Šira.

Liverani i Falko su svojevremeno sarađivali u Lećeu veoma uspešno, a igre Italijana u "žuto-crvenom" dresu su ga i preporučile srpskom šampionu. Stigao je tokom zime 2021. godine za 1.2 miliona i nije opravdao očekivanja.

S obzirom na to da ima samo šest meseci važećeg ugovora sa crveno-belima, ne bi bilo iznenađenje da Falko na kraju dobije i čiste papire kako ne bi teretio platni budžet Zvezde.

Njegova godišnja plata iznosi oko 600.000 evra, a na 36 mečeva u svim takmičenjima Falko je upisao šest pogodaka. Tokom ove sezone dao je gol Kairatu u kvalfikacijama za LŠ i jedan Metalcu u Superligi.  Zabeležio je i četiri asistencije.

Video: Stanković jednog stranca otpisao, drugu dvojicu nije: Zvezda ne može da čeka nikog

(Telegraf.rs)