Gori u borbi za titulu Serije A: Inter i dalje diše za vratom Milanu, iako je mogao sve da prospe u Udinama

Kiks u prošlom kolu je Intera saterao u ćošak

Fudbaleri Intera uspeli su da se trgnu u 35. kolu Serija A i nastave borbu za titulu prvaka. Crno-plavi su na gostovanju Udinezeu slavili sa 2:1 i vratili se na dva boda minusa od vodećeg Milana.

Kiks u prošlom kolu je Intera saterao u ćošak, naterao ga da juri gradskog rivala koji je sada u odličnoj poziciji da u tri naredna susreta obezbedi trofej.

Ipak, uspela je Inzagijeva četa da pojuri za Milanom, ali je dosta rizikovala u Udinama gde je umalo dopustila domaćinu da se vrati sa 0:2.

Ivan Perišić je u 12. minut glavom uspeo da donese prednost, dok je Lautaro Martinez šest minuta pre kraja poluvremena promašio penal, ali uspeo nakon toga da se popravi i ubaci loptu u mrežu.

Došlo je do opuštanja u gostujućem kolektivu, a sudija nije reagovao na pad Lazara Samardžića u kaznenom prostoru Intera, iako je bilo pregleda VAR-a.

Kao da ta opomena nije bila dovoljna, u 72. minutu stiže gol Ignasija Puseta nakon odbitka, ali otkinut boda na kraju nije bilo.