Luka Milivojević o mandatu u Zvezdi: "Morali su da me prodaju da bi preživeli"
Srpski veznjak je postao živa legenda Kristal Palasa
Luka Milivojević je tokom svog petogodišnjeg mandata u Kristal Palasu postao legenda londonskog kluba. Dobio je kapitensku traku, odigrao je 173 zvanične utakmice i definitivno svoje ime zauvek upisao u istorijske knjige kluba sa "Selhurst Parka". U intervjuu za klupski sajt Milivojević je pričao o raznim temama, ali najinteresantnija za ljubitelje fudbala u Srbiji svakako su period u Crvenoj zvezdi, kao i priča o Saši Ćurčiću, još jednoj legendi Palasa, ali i srpskim igračima koji su ostavili dubok trag u Premijer ligi.
Milivojević je istakao da ga je ponuda Crvene zvezde neverovatno obradovala, a da mu je otac poželeo da celu karijeru provede u crveno-belom dresu.
- To je bio moj san iz detinjstva, želeo sam da igram za Crvenu zvezdu. Kada sam potpisao, za mene je to bio kraj svega: to je bilo to. Moj san je postao java. Nisam morao ništa više da uradim Sećam se kada sam potpisao da mi je rekao: 'Želim ti da čitavu karijeru provedeš u Zvezdi'" - rekao je Milivojević, a zatim objasnio i zašto je iz Zvezde otišao u Anderleht:
- Morali su da me prodaju da bi preživeli - rekao je Milivojević.
Osim Luke, još jedan srpski fudbaler postao je legenda Kristal Palasa. U pitanju je Saša Ćurčić, za kog Milivojević ima samo lepe reči.
- Često sam ga sretao i čujemo se telefonom. Veoma je pozitivna osoba. Nismo dugo pričali, ali veliko mi je zadovoljstvo kad god ga sretnem. Sjajan je tip, pozitivan i uvek optimističan.
Ovih dana se navršavaju 23 godine od NATO bombardovanja Srbije, a upravo Ćurčić je tada prekinuo sa fudbalom i digao glas protiv bombardovanja njegove zemlje. Milivojević smatra da je to bila ispravna odluka i da bi tako trebalo svako da postupi.
- Brojni igrači su protestovali. U Italiji ih je bilo par, kao i Čurčić. Tako bi svi trebalo da postupe. Veoma je nezgodno kada je vaša zemlja u pitanju, da se tako nešto desi sada, šta bih radio? Imao bih dve opcije: da se vratim kući i pokušam da budem uz svoje ljude ili, ako sam sprečen, da nekako pružim podršku. Kada se bavite fudbalom znate da vas prate kamere i ljudi gledaju, pa morate da pokušate da date podršku. To je bila prava odluka.
Osim njega i Ćurčića, Srbija je dala još dosta vrhunskih igrača u Premijer ligi, kao što su Nemanja Vidić, Branislav Ivanović, Nemanja Matić... Logično pitanje londonskih novinara bilo je kako Srbija uspeva da napravi toliko dobrih fudbalera?
- Mala smo država, ali vrlo talentovana. Ne mogu da kažem zašto, ali možda su nas teška vremena očvrsnula. Morate da budete jaki da bi preživeli i onda vam jača mentalitet, karakter i počnete da cenite veoma jednostavne stvari. Kada prođete kroz tako nešto shvatite da vam je vrlo malo potrebno da budete srećni.
(Telegraf.rs)