Miha video najbolju Bolonju ove sezone, evrogol tinejdžera, Sasuolo "izbušen"

Ekipa srpskog trenera se izdigla nakon tri vezana poraza

Kad se malo ko nadao, fudbaleri Bolonje odigrali su možda i najbolju utakmicu ove sezone. Tim Siniše Mihajlovića deklasirao je u gostima Sasuolo 3:0 i izjednačio najubedljiviji trijumf ove sezone.

Bolonja je istim rezultatom, ali kod kuće, pobedila i Lacio u tekućoj takmičarskoj kampanji.

Ipak, ovaj trijumf je utoliko značajniji jer je stigao nakon tri vezana neuspeha (Fiorentina, Torino, Juventus) i ostvaren je u gostima protiv rivala koji iza sebe ima niz od šest mečeva bez poraza.

Velika pobeda Mihinog tima mogla je da se nasluti već nakon prvih 45 minuta, već tada je bilo 2:0 u režiji Orsolinija i Hikija čiji su pogoci bili priča za sebe.

Orsolini je najpre u 36. minutu iz vrlo teške pozicije, iskosa sa leve strane, "kroz ruke" poslao projektil u mrežu Sasuola, dok je pogodak 19-godišnjeg Škotlanđanina bio možda i efektniji.

Sjajno je gađao Hiki van kaznenog posle kornera i odbitka, i pogodio je sam gornji desni ćošak gola domaćeg sastava.

Posle savršenog poluvremena, sve je u nastavku bilo lakše po Bolonju. Izdržali su gosti nekoliko kritičnih situacija, a onda, u smiraj duela dotukli protivnika preko Santandera, u 94. minutu.

U isto vreme, u još jednom meču 19. kola, Lacio je pobedio Veneciju u gostima 3:1.