"Kragujevac ekspres" ponovo juri kroz Nemačku: Gol i dve asistencije Filipa Kostića za Ajntraht

Srpski reprezentaivac u svom stilu doneo vođstvo "Orlovima", a posle servirao lopte za pobedu gostiju protiv učesnika Lige Evrope

Kao da je neki duh ušao u Filipa Kostića od povratka Luke Jovića u Frankfurt, pa je Kragujevčanin opet onaj stari u 2021. godini. Krilni fudbaler Ajntrahta postigao je vodeći pogodak za svoj tim ovog popodneva na gostovanju u Hofenhajmu, a u drugom poluvremenu, u samo dva minuta asistencijama doprineo trijumfu od 3:1!

Kod gola, Filip je bukvalno "prošišao" pored igrača Hofenhajma i majstorski matirao golmana Baumana u 15. minutu, postigavši drugi pogodak u bundesligaškoj sezoni.

Oba je, zanimljivo, dao u novoj godini tek nakon što se Jović (koji je i danas na klupi) vratio u grad na Majni.

Hofenhajm je uspeo da izjednači preko Babua, na asistenciju Kramarića, a onda je ponovo na scenu stupio sjajni Kostić. Asistencijama u 62. i 64. minutu omogućio je Obiteu Endiki i Andreu Silvi pogotke za slom domaćeg tima i nastavak prodora Ajntrahta ka mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Ekipa je upravo ovom pobedom i zauzela četvrtu poziciju, psolednju koja garantuje učešće u kvalifikacijama za najjače klupsko takmičenje.