"Neki rade po 10 godina pa ne osvoje ništa, a ja sam rođeni pobednik": Ivićev naslednik krenuo jako

Španski stručnjak i zvanično preuzeo Votford

Foto: Tanjug/AP

Uprava Votforda je ekspresno reagovala posle smene Vladimira Ivića i odlučila se za Ćiska Munjoza (40), doskorašnjeg trenera gruzijskog šampiona Dinama iz Tbilisija.

Španski internacionalac koji je odveo ovaj tim do šampionske titule ove godine, ali i doživeo debakl i poraz od 6:1 od farskog kluba Ki u kvalifikacijama za Ligu Evrope, promovisan je na "Vikaridž Roudu" gde je odmah stavio do znanja novinarima da nije došao da bude epizodista.

- Moje iskustvo? To nije bitno. Moje iskustvo je da sam rođeni pobednik. Celog života sam bio pobednik i kao igrač sam osvojio sve u karijeri. To je moj karakter. Ponekad je najbolje iskustvo ono koje nose pobednici. Neki treneri imaju deset godina iskustva, a nisu osvojili ništa - rekao je Munjoz.

Inače, tokom karijere Ćisko je nosio dresove Valensije, Betisa, Levantea, Dinama iz Tbilisija i Himanstika. Najveći uspeh u karijeri mu je šampionska titula sa timom sa "Mestalje" 2004. godine, ako i trofeji u UEFA kupu i Superkupu Evrope.

(Telegraf.rs)