Mihin Musa režirao finiš za infarkt: U 92. lobovao golmana sa 40 metara za 2:2, u 96. promašio penal

Srpski trener svedok nesvakidašnje završnice utkmice

Gambijac Musa Barou bio je centralna figura utakmice 12. kola Serije A između Specije i Bolonje završene na kraju rezultatom 2:2, posle krajnje dramatične završnice, prave "hičkokovske režije".

Specija je do 72. minuta vodila 2:0 golovima francuskog internacionalca Embale Enzoloa, Mihajlovićev tim je bio u nokdaunu, treći uzastopni poraz je bio na vidiku, no tada su stvari krenule neželjenim tokom po igrače domaćeg tima, a vrhunac je bila triler završnica.

Nikolas Domingez je pogodio za 1:2, asistirao mu je već pomenuti Musa Barou, a onda je ovaj momak, najvredniji adut u rukama srpskog trenera sebi u samo tri minuta nadoknade vremena prilepio etiketu junaka i tragičara.

Musa je u 92. minutu postigao fenomenalan gol sa 40 metara, izveo je majstoriju, bio je to vrhunski lob udarac kojim su gosti uspeli da dođu do 2:2, i činilo se da je tu bio kraj uzbuđenjima - pogledajte taj trenutak.

Ipak, u 96. minutu, u bukvalno poslednjim sekundama utakmice, Bolonja je dobila "zlatnu priliku" da pobedi, i to psole 0:2 - penal, a Musa šansu da postane apsolutni heroj gostiju i prekine mini-seriju poraza tima našeg trenera.

Latio se Musa lopte sa mnogo samopouzdanja posle asistencije i gola za skoro pola terena, čekao se veleobrt Bolonje i tačka na goleadu, međutim Gambijac nije bio miran i skoncentrisan, nije iskoristio kazneni udarac, pa je meč završen egalom...