Superliga ima novu "haubicu", Makarić dao tri Zlatiboru, deli prvo mesto na listi strelaca

Potvrdio je sjajnu formu napadač Surduličana

Proleter, Rad i Radnik upisali su pobede u u mečevima 10. kola Superlige, uz goleadu u Zžicu gde je surdulički Radnik potukao Zlatibor Čajetinu sa 4:1.

Centralna figura tog meča bio je napadač gostiju Milan Makarić, trostruki strelac za Radnik, čime je sebe gurnuo u sam vrh liste strelaca superligaškog karavana sa ukupno sedam pogodaka.

Toliko na svom kontu imaju i Spartakov Nikolić i Lukić iz TSC-a.

Lagano su Surduličani stigli do pobede nad debitantom u eliti, Makarić je u 15. pogodio za 1:0, a pošto su igrači Zlatibora uveli meč u egal do poluvremena (preko Janjića), stigao je "rafal" gostiju do 70. minuta - još dva pogotka Makarića i jedan Pavlova.

Radniku je ova pobeda bila preko potrebna za ostanak iznad zone ispadanja, drugi uzastopni trijumf vezali su igrači Slavoljuba Đorđevića, pa u dobrom dugu odlaze na dvonedeljnu pauzu.

Pobedu, i to veoma važnu, ostvarili su i fudbaleri Rada protiv direktnog rivala za opstanak Inđije - 2:1.

Tragičar Inđijaca bio je iskusni Mihajlov, koji je u samoj završnivi, autogolom doneo pobedu protivničkoj ekipi.

Odlično u novoj sezoni "gura" i novosadski Proleter, koji je upisoa veliku pobedu protiv faborizovanog TSC-a, rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola na meču bio je Pejić u 39. minutu.