Ko kaže da su zalutali u Superligu? Zlatibor ostvario istorijsku pobedu i predao "fenjer" Napretku

Trijumfovali i OFK Bačka i Radnički iz Niša

Veliki dan za FK Zlatibor. Fudbaleri iz Čajetine, debitanti u eliti, ostvarili su istorijsku, prvu pobedu u Superligi i to protiv komšijske Mladosti iz Lučana od 1:0.

Tvrd meč na stadionu Slobode u Užicu rešio je Ifet Dakovac koji je pogodio mrežu Lučanaca u 60. minutu. Time je Zlatibor pobegao sa samog dna tabele i nastavio niz dobrih rezultata, odnosno valorizovao prošlonedeljni bod osvojen u Beogradu protiv Voždovca.

Radnički je na Čairu bio bolji od Proletera sa 2:0 golovima nenada Gavrića u 53. i Dušana Stoiljkovića u 69. minutu iz jedanaesterca. Mrlju na ovaj ionako nervozan meč bacila je opšta tuča fudbalera dva tima po završetku prvog poluvremena.

Nišlije su zabeležile četvrti trijumf i sa 12 bodova trenutno su na deobi treće pozicije sa Partizanom, Spartakom i Mladošću, dok je Proleter ostao na 8 bodova.

OFK Bačka je savladala Voždovac sa 2:0, a dvostruki strelac u prvom trijumfu u sezoni bio je Nikola Žakula.

Najbolji strelac Bačke mrežu rivala pogađao je u 2. i 8. minutu i u prvih šest kola upisao je već četiri pogotka. Voždovac je ostao na dve pobede i sa 7 bodova 12. je na tabeli.

U meču između Novog Pazara i Radnika iz Surdulice nije bilo golova.