Zlatan kao da ima 28, a ne 38 godina, dao dva gola u Đenovi! Podvig Lećea za dramu poslednjeg kola

"Rosoneri" deklasirali Sampdroju, Leće se, zasad, spasao najgoreg scenarija

Neprevaziđena je gol-mašina Zlatan Ibrahimović, sa 38 godina igra kao da je na vrhuncu karijere, trese mreže sa takvom lakoćom da sve to deluje kao da je to najlakša moguća stvar na svetu.

Šveđanin je bio dvostruki strelac u novoj pobedi probuđenih "rosonera", savladana je Sampdorija u Đenovi 4:1 za prilazak Romi na samo dva boda u borbi za petu poziciju.

Podsećamo, peto mesto u seriji A vodi direktno u Ligu Evrope naredne sezone.

Zlatan je inače već sa prvim golom danas ušao u istoriju Serije A i milanskih večitih rivala kao prvi igrač Milana i Intera koji je postigao po 50 golova za oba kluba.

Da je Zlatan bio od starta sezone deo kluba, drugu bi pesmu danas pevali navijači "rosonera", jer je uticaj Šveđanina na rezultate ekipe neverovatan, ipak previše propusta je bilo u prvom delu sezone pa je i Liga Evrope sada premija.

Zlatan je otvorio goleadu na "Marasiju" u 4. minutu laganom egzekucijom na asistenciju Rebića, u 52. je asistirao Čalhanogluu za 2:0, a onda ovaj njemu za ogromnu prednost.

Donaruma je nešto kasnije potvrdio klasu odbranom penala, drugog zaredom u dva kola, Askildesn ga je međutim pred kraj majstorski matirao sa 20-ak metara, a konačan rezultat postavio je Leao u nadoknadi.

Drame će tek biti u borbi za ostanak u ligi posle današnje pobede Lećea i poraza Đenove, čime je razlika između ova dva tima svedena na samo bod pred poslednju rundu.

Leće je preokretom pobedilo u Udinama 2:1, dok je katastrofalna Đenova deklasirana od Sasuola 5:0, pa će u poslednjih 90 minuta sezone tražiti bodove spasa.

U poslednjem kolu Leće čeka Parmu, a Đenova Veronu.

Strelci možda i sudbnosnih golova za Leće bili su Mankosu iz penala u 40. minutu i Lapadula u 81.