Ovo je startna postava najvećih promašaja Reala u 21. veku: Jednog je i Srbija dobro zapamtila

I "kraljevski klub" je u više navrata pokazao da ume i te kako da omane u proceni

Foto: Tanjug/AP
Foto: Tanjug/AP

Iako je Real Madrid jedan od najuspešnijih klubova u evropskom fudbalu u 21. veku, nisu uvek imali sreće na sa pojačanjima koja su dovodili.

Marca“ je sastavila startnih 11 fudbalera Real Madrida kada se u obzir uzmu promašeni transferi – kao kriterijum uzimajući njihovu cenu, reputaciju i euforiju ko njihovog dolaska.

Kiko Kasilja

Španac je stigao među Los Blankose 2015. godine kako bi se za mesto među stativama borio sa Keilorom Navasom, i to nakon što su pregovori o potpisivanju Davida De Hee propali. Tokom svoje tri i po godine na „Bernabeu“, Kasilja je zabeležio dosta nastupa, ali nikada nije bio ubedljiv.

Danilo

Real Madrid je platio 31,5 miliona evra kako bi doveo beka iz Porta 2015, ali Danilo nikada nije uspeo u potpunosti da se uklopi u ekipu. Dobri nastupi Danija Karvahala držali su ga u drugom planu sve dok nije napustio ekipu i otišao u Mančester Siti.

Džonatan Vudgejt

Nakon što je zbog povrede čekao čitavu godinu kako bi debitovao u Real Madridu, prvo pojavljivanje štopera u dresu Reala nije prošlo po planu. Auto-gol i crveni karton protiv Atletik Bilbaa bili su uvertira u nekoliko razočaravajućih godina koje su usledile, a čitaoci „Marke“ izglasali su ga kao najgore pojačanje Reala u 21. veku.

Valter Samjuel

Mnogi zaboravljaju katastrofalnu sezonu Argentinca na „Bernabeuu“ zbog njegove izuzetno uspešne karijere u Italiji. Los Blankosi su potrošili 25 miliona evra da bi ga doveli iz Rome, ali je već sledećeg leta usledio povratak u Seriju A.

Teo Ernandez

Ernandes u dresu Milana Foto: Tanjug/AP

Uzimajući u obzir sav napor koji je uložen kako bi levi bek bio doveden iz Atletiko Madrida, ispostavilo se da nije bilo vredno truda. U svojoj prvoj sezoni u klubu, Ernandez je odigrao samo 13 ligaških utakmica za Real Madrid, da bi potom bio pozajmljen Real Sosijedadu i na kraju prodat Milanu 2019. godine.

Asier Iljaramendi

Vezni igrač je stigao za 32 miliona evra na leto 2013. godine kao obećavajući 23-godišnjak. Dve godine kasnije, vratio se u Real Sosijedad jer nije uspeo da se izbori za mesto u timu Karla Anćelotija.

Nuri Sahin

Kada je došao u Real 2011. godine, mnogo se očekivalo od veziste koji je debitovao za reprezentaciju Turske sa svega 17 godina. Međutim, pojačanje od 10 miliona evra nije impresioniralo Žozea Murinja i, posle nekoliko pozajmica izvan Španije, vratio se u Dortmund 2014. godine ubeleživši samo četiri nastupa u La Ligi.

Žulijen Faber

Ljudi su podozrivo posmatrali kako Real Madrid plaća 1,5 miliona evra da bi doveo Francuza na pozajmicu iz Vest Hema, u drugoj polovini sezone 2008/09. Nakon samo dva nastupa u La Ligi, Real nije iskoristio mogućnost da ga otkupi na kraju sezone, i on se vratio na „Apton Park“.

Havijer Saviola

Iako Real za njega nije platio obeštećenje, prelazak Saviole iz Barselone u Kraljevski klub nije ispunio ono što se očekivalo. Tokom dve sezone u Madridu, najčešće je ulazio sa klupe, sve dok 2009. godine nije otišao u Benfiku.

Rojston Drente

Real Madrid je pobedio u trci za dovođenjem krilnog napadača iz Fejnorda, plativši holandskom klubu 14 miliona eura u leto 2007. Međutim, Drente nije uspeo da napreduje u Španiji, jer je njegovo ponašanje van terena uticalo na njegove igre. Posle pozajmica Herkulesu i Evertonu, otišao je u Alaniju Vladikavkaz po isteku ugovora 2012. Danas ima 32 godine, a igra u trećoj holandskoj ligi.

Da podsetimo, on je 2007. godine u finalu Evropskog prvenstva osvojio titulu sa Holandijom, dominirao je protiv Srbije u utakmici za prvo mesto i pre toga, te je tada proglašen za najboljeg igrača turnira.

Antonio Kasano

Još jedan igrač sa problemima van terena. Kasano je izdržao samo jednu sezonu na „Bernabeuu“, pre nego što je bio pozajmljen Sampdoriji na insistiranje Ramona Kalderona, predsednika kluba.

(G.S.)