Ne igraju samo siromašni fudbal: Ovi igrači su bili bogati pre nego što im je sport doneo milione
Iako mnogo fudbalera dolazi iz radničkih sredina ili siromašnih favela, ima i onih koji su postali uspešni iako su bili bogati i pre fudbala
Primanja fudbalera koji nastupaju u najboljim svetskim klubovima godinama izazivaju kontroverze. Njihovi ugovori su sve veći i veći, i dok traju diskusije o visini plata i obeštećenja, malo ljudi razmišlja koliko je vremena i truda potrebno da bi igrač dobio priliku u nekom od najbogatijih klubova sveta.
Globalna anketa o sportskim platama pokazala je da prosečna zarada fudbalera Premijer lige iznosi 61.024 funte nedeljno (64.000 evra) , što na godišnjem nivou donosi prihod od oko tri miliona funti (3,1 mlion evra)
Najveći broj igrača nije sanjao da će se naći u odabranom društvu veoma bogatih ljudi.
Fudbaleri poput Uga Lorisa, Đerara Pikea i Patrika Bamforda bili su finansijski obezbeđeni i pre dolaska na vrh svetskog fudbala.
Ugo Loris
Loris je dobio ime po čuvenom francuskom piscu Viktoru Igou. Još od detinjstva živeo je u blagostanju, jer je njegova majka Mari uspešna advokatica, a otac Luk bankar. Loris je tokom detinjstva svakodnevno pohađao časove tenisa.
Robin van Persi
Mnogo puta je na terenu pokazao svoju kreativnost. Ne treba da čudi, jer su Robinovi roditelji umetnici. Otac Bob je vajar, a majka Joze Ras slikarka i dizajnerka nakita.
Bivši fudbaler Arsenala i Mančester junajteda odlučio je da deo života takođe posveti umetnosti - fudbalu.
Đerar Pike
Sa Barselonom je osvojio sve što se može osvojiti, oženjen je svetskom muzičkom zvezdom, ali to nije primarni izvor njegovog bogatstva.
Pikeov otac Joan je pravnik i biznismen, a majka Mosnerat je direktorka bolnice. Pikeov deda Amador Bernabeu bivši je direktor Barselone.
Patrik Bamford
Bivši napadač Čelsija trenutno nastupa za Lids junajted, a pre profesionalne fudbalske karijere imao je priliku da studira na Harvardu. Bamford je daleki rođak osnivača kompanije JCB i biznismena Džozefa Bamforda.
Tokom školovanja je imao odlične ocene i naučio da svira violinu.
Mario Gece
Otac Jurgen Gece je ugledni profesor Tehnološkog univerziteta u Dortmundu, a devedesetih je bio član računarskog departmana na prestižnom američkom Univerzitetu Jejl.
Nemačkom su kružile glasine da je Gece stariji svojim uticajem pomogao Mariju da uspešno prođe kroz sve omladinske selekcije Borusije. Ipak, njegovo ime ostaće zauvek upamćeno u istoriji svetskog fudbala, posle odlučujućeg gola u finalu Svetskog prvenstva 2014. godine protiv Argentine. Mario je Nemačkoj doneo titulu prvaka sveta.
Andrea Pirlo
Pre nego što je Andrea postao jedan od najboljih fudbalera sveta, porodica Pirlo bila je poznata po njegovom ocu. U Breši je osnovao firmu koja se od 1982. godine bavi trgovinom čelika. Bivši reprezentativac Italije ima vlasnički udeo u kompaniji.
Oliver Birof
Bivši napadač Nemačke imao je veoma zapaženu karijeru ovenčanu titulama i priznanjima, a veruje se da je radnu etiku nasledio od oca. Dr Rolf Birof je šef kompanije koja se bavi trgovinom energentima. Oliver je tokom detinjstva naučio da se u životu mora dobiti po zasluzi.
Đanluka Vijali
Legenda Čelsija i italijanskog fudbala odrastao je u dvorcu sa 60 odaja. Kao sin milionera detinjstvo je proveo u zamku blizu Kremone, gde rado odlazi i danas.
Vil Hjuz
Pohađao je otmenu Školu Repton u engleskom okrugu Derbišir, poput Džeremija Klarksona, Roalda Dala i Bejzila Retbouna.
Majkl Dauti
Vezista Svindon tauna je sin Najdžela Dautija, pokojnog vlasnika Notingem Foresta. Godine 2011. godine bogatstvo Dautija starijeg iznosilo je oko 130 miliona funti. Suosnivač i jedan od čelnika moćne kompanije upumpao je u Notingem Forest više od 100 miliona funti, pre nego što je 2012. godine preminuo, piše Give me sport.
Faik Bolkijah
Mnogi ljubitelji fudbala ne znaju da je najbogatiji fudbaler na svetu zapravo nećak sultana od Bruneja. Faikovo bogatstvo procenjuje se na oko 20 milijardi dolara.
Bolkijah je 2016. godine prešao iz Čelsija u Lester siti. Ne zna se da li je još uvek član bivšeg šampiona Premijer lige.
N.N.