Čelsi izbacio Liverpul iz FA Kupa, Barkli uzeo loptu na centru u srušio Redse!

Porazu Redsa kumovao je i kiks golmana Adrijana u prvom poluvremenu

Derbi osmine finala engleskog FA Kupa pripao je Čelsiju koji je sa 2:0 (1:0) na svom terenu savladao Liverpul i izbacio ga iz daljeg takmičenja!

Vilijan je u 13. minutu doveo Plavce u vođstvo posle greške cele odbrane Redsa, a pogotovo golmana Adrijana. Ne bi bilo iznenađenje ni da je njemu pripisan autogol.

Liverpulu je na ovom meču presudio Ros Barkli u 64. minutu kada je uzeo loptu na svojoj polovini, držao je do šesnaesterca gostiju, a potom prevario Adrijana.

Čelsi je bio bolji rival i pravo je čudo što nisu dali još neki gol. Žiru i Pedro su imali šanse u drugom delu, dok je LIverpul svoju možda i najbolju imao na početku meča preko Manea.

Klop je na klupi ostavio Firmina i Salaha koji su dobili priliku u drugom delu, ali nisu uspeli da spase Redse koji se sada okreću revanšu osmine finala LŠ protiv Atletika (prvi meč 1:0 za Jorgandžije) i nastavku Premijer lige.

Podsetimo i to da je Arsenal u ponedeljak veče prvi obezbedio TOP 8 FA Kupa.