Korea u finišu šokirao Milan: Treća vezana pobeda Lacija vredna mesta za Ligu šampiona

Sergejev tim u opasnoj formi

Fudbaleri Lacija pobedili su Milan sa 1:2 na stadionu San Siro u meču 11. kola italijanske Serije A. Rezultatski izjednačen meč rešen je tek u poslednjih desetak minuta golom Hoakina Koree.

Lacio je poveo u 25. minutu golom Ćira Imobilea. Manuel Lazari je prošao po desnom krilu, odatle zavrnuo loptu ka kaznenom prostoru Milana, gde je utrčao Imobile i glavom je produžio u dalji ugao i malu mrežu za 0:1.

Samo tri minuta kasnije, kiks odbrane koštao ih je primljenog gola i izjednačenja. Bastos je bio pored Kšištofa Pjonteka u trenutku kada je špic Milana krenuo da uhvati centaršut, ali se lopta na kraju ipak od momka iz Angole odbila u mrežu Lacija.

Sergej Milinković-Savić je pred poluvreme dobio javnu opomenu zbog toga što je žustrije ušao u jedan od duela, a odigrao je ceo meč za tim iz prestonice Italije.

Lacio je pobedonosni gol dao u 83. minutu. Luis Alberto je vukao kontru i sačekao pravi trenutak da kroz odbranu ka desnom boku pusti pas za Koreu. Argentinac je prihvatio dodavanje i šutirao snažno i precizno i obezbedio je svom timu tri boda.

Ekipa Sergeja Milinković-Savića je posle ove pobede u seriji od tri trijumfa u ligi, pa je posle 11 kola sa 21 bodom na četvrtom mestu Serije A. Milan nastavlja da posrće, te je posle 11 mečeva na 11. mestu sa 13 bodova.