Partizan čeka da FSS zvanično objavi titulu Zvezde iz 1946. godine, pa kreće u kontraofanzivu: Idemo na Upravni sud

Pravni osnov za tužbu u prvom redu predstavlja pogrešno ili nepotpuno utvrđeno činjenično stanje, a očito je odluka boluje i od teških proceduralnih manjkavosti, kaže potpredsednik Vladimir Vuletić

Foto: MN Press

Još uvek u Partizanu čekaju napismenu odluku Skupštine Fudbalskog saveza Srbije u vezi sa dodeljivanjem titule iz 1946. godine Crvenoj zvezdi, ne bi li se stekli svi pravni preduslovi za tužbu koju će crno-beli podneti Upravnom sudu.

Pomenuta odluka, tvrde u Humskoj, ne samo što još uvek nije dostavljena klubu u pisanoj formi, već nije objavljena ni u Službenom glasniku FSS “Fudbal”, te je u redovima osvajača Kupa Srbije podrugljivo

nazivaju “odluka nedonošče”.

Foto: MN Press

Partizan se službeno obratio organima Fudbalskog saveza Srbije kako bi,om obliku, dobio odluku Skupštine krovne organizacije u vezi sa prihvatanjem inicijative Crvene zvezde za priznavanje titule iz 1946. godine, kao titule nacionalnog ranga.

- Ujedno, zatražili smo i zapisnik sa sednice i informaciju u kom broju Službenog glasnika FSS “Fudbal” je objavljena pomenuta odluka. Kuriozitet predstavlja i činjenica da Partizan, kao zainteresovana strana, tu odluku nije dobio u pisanoj formi, kao i da, našim uvidom, nigde nismo pronašli da je odluka službeno objavljena – kaže šef pravnog tima potpredsednik crno-belih Vladimir Vuletić.

Foto: MN Press

Čelnik Partizana ističe da neažurnost Kuće fudbala utiče na delovanje kluba, odnosno podnošenje tužbe Upravnom sudu.

- Premda deluje da je reč o odluci - “nedonoščetu” - očekujemo da što pre dobijemo pomenute informacije kako bismo bili u prilici dau odgovarajućim rokovima, koje je utvrdio Zakon o upravnim postupcima, pokrenemo tužbu pred Upravnim sudom Republike Srbije.

Vuletić ističe još neke paradokse u vezi sa odlukom FSS.

- Pravni osnov za tužbu u prvom redu predstavlja pogrešno ili nepotpuno utvrđeno činjenično stanje, a očito je odluka “nedonošče” boluje i od teških proceduralnih manjkavosti. Tako deluje farsično da Fudbalski savez Srbije nigde nije objavio odluku spostvene Skupštine, a da je, kao organizator finala Kupa Srbije, na svim oficijelnim banerima tog takmičenja postavljao grb Crvene zvezde sa tri zvezdice.

To se ništa ne razlikuje od eventualne Partizanove odluke da, bez objavljivanja u Službenom glasniku FSS “Fudbal”, svoj grb oplemeni sa četiri zvezdice, u slavu četiri uzastopna osvojena Kupa Srbije – ironično zaključuje Vladimir Vuletić.

(Z. Ivković)