Kristijano Boaći: Portugalac dao identičan gol kao i napadač Zvezde uz jednu ogromnu razliku! (VIDEO)

U Ligi šampiona ima gol tehnologije

Svi se u Srbiji još sećaju 158. večitog derbija kada je Ričmond Boaći dao gol za izjednačenje 1:1 u 73. minutu meča i pogodak Kristijana Ronalda za Juventus neodoljivo je podsetio na njega.

Boaći je tada skočio pored defanzivaca Partizana i glavom pogodio gol Stojkovića koji je loptu uspeo da odbrani, ali po proceni sudije Nenada Đokića - nakon što je prešla gol liniju.

Usledile su mučne rasprave da li je bio gol ili nije, iz Zvezde su tvrdili da je lopta prešla liniju, a iz Partizana su to negirali.

Tokom revanš meča osmine finala Lige šampiona između Atletiko Madrida i Juventusa takvih dilema nije bilo. Kristijano Ronaldo je poput Boaćija skočio pored defanzivaca Atletika, tukao glavom, Jan Oblak je izvadio loptu, ali...

Oglasio se sat glavnog sudije, da bi ponovljeni snimak vrlo jasno pokazao za koliko je lopta prešla gol liniju. Juventus je tim pogotkom u 48. minutu izjednačio na 2:2. U Ligi šampiona nije bilo potrebno angažovati arhitekte.