Trijumf Fulama posle preokreta: Jokanović želi u Premijer ligu

Ekipa iz Londona se nalazi na poziciji koja vodi u plej-of

Fulam je u seriji. Seriji u kojoj nisu osetili gorčinu poraza na poslednjih sedam utakmica, a poslednji u nizu je savladan Barnsli rezultatom 3:1.

Ekipa Slaviše Jokanovića ostvarila četvrtu uzastopnu pobedu i sada se nalazi na šestom mestu Čempionšipa koje vodi u plej-of i borbu za učešće u Premijer ligi naredne sezone.

Nije dobro počelo po tim srpskog trenera, budući da je Barnsli stigao do vođstva u 31. minutu preko Lindseja i prednost zadržao do odlaska na odmor. Međutim, u nadoknadi prvog dela Barnsli je ostao sa desetoricom pošto je Kavari dobio direktan crveni karton i ostavio ekipu u teškom položaju.

Već na startu drugog dela igre, Fulam je došao do izjednačenja zahvaljujući golu Sesenjona u 49. minutu. Fulam je koristio prednost igrača više, stvarao šanse i na kraju materijalizovao napade u 91. i 94. minutu za važnu pobedu u gostima.

Najpre je Mekdonald doveo Fulam u vođstvo i najavio trijumf, da bi potom Sesenjon svojim drugim golom postavio konačan rezultat.