Jang Bojs i Sulejmani se naoštrili za Partizan pobedom u derbiju Švajcarske!

Ekipa iz Berna u finišu meča stigla do nova tri boda

Fudbaleri Jang Bojsa dočekaće u dobrom raspoloženju meč sa Partizanom u petom kolu Lige Evrope. Tim iz Berna je na svom terenu savladao Cirih rezultatom 2:1 uz pogodak Miralema Sulejmanija.

Partizan se trijumfalno vraća iz Ivanjice gde je pobeđen Javor sa 2:0 golovima raspoloženog Marka Jankovića, pa nema sumnje da jedni i drugi zadovoljni čekaju međusobni duel.

Bio je Jang Bojs bolji rival tokom celog meča, iako su su bili u rezultatskom zaostatku, koji doduše nije dugo trajao.

>>>Neka se spremi Jang Bojs: Janković sa dve bombe nastavio Partizanovu poteru za Zvezdom! (VIDEO)

Terenska inicijativa i veći posed lopte nisu u potpunosti urodili plodom na početku meča, pa je Cirih stigao do prednosti u 34. minutu. Krivac je bio Žan Pjer Nsame koji je postigao autogol i ostavio svoju ekipu nezavidnom položaju.

Ipak, domaći su se brzo konsolidovali i samo dva minuta kasnije stigli do izjednačenja zahvaljujući Sulejmaniju koji je bio precizan sa bele tačke.

U nastavku su fudbaleri Jang Bojsa bili konkretniji, napadali i tražili šansu za preokret.

Dočekali su je u 84. minutu kada je Asele postigao pobedonosni pogodak za slavlje i učvršćivanje prve pozicije na tabeli švajcarskog šampionata.