Valensija diše za vratom Barseloni: "Slepi miševi" preleteli Vitoriju, igrao i Maksimović

"Slepi miševi" i posle 10 kola u Primeri ostali neporaženi

Fudbaleri Alavesa dočekali su ekipu Valensije u nadi da će na svom terenu uspeti na prekinu seriju loših rezultata.

Ipak, "slepi miševi" nisu dozvoli iznenađenje, pa su tako u 10. kolu Primere zabeležili sedmu pobedu.

Uz tri remija u dosadašnjem delu prvenstva, Valensija drži drugo mesto sa bodom zaostatka za vodećom Barselonom. Iako su za protivnika imali pretposlednju ekipu na tabeli, daleko od toga da su se gostujući igrači "prošetali" Baskijom.

Fenomenalni Simone Zaza je u 34. minutu doveo Valensiju u vođstvo posle dobrog prijema lopte i još bolje realizacije.

Na početku drugog poluvremena, Aleksis je iskoristio dobro izveden korner i glavom matirao Neta za nadu domaćih da mogu do povoljnog rezultata.

Međutim, nade su im raspršene u 66. minutu kada je Rodrigo sa bele tačke postavio konačnih 2:1.

Valensija je tako uz Barselonu ostala jedina ne poražena ekipa u ligi.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Aleksandar Katai nije bio u sastavu Alavesa, dok je kod gostiju Nikola Maksimović ušao u 87. minutu.