Atalanta šokirala Fiorentinu u 94. minutu, Inter "na mišiće", Marušićev prvenac za Lacio (VIDEO)

"Neroazuri" tek u finišu meča slomili otpor Đenove, Beneventa "bije ko stigne"

Danilo D'Ambrozio bio je Interov "meč viner" protiv "tvrde" Đenove u šesom kolu Serije A.

Strepeli su "neroazuri" i njihovi navijači na "Meaci", drugi remi u nizu bio je "na vidiku", a Juventus i Napoli sve dalje u tom trenutku, no spas je stigao u poslednji čas - 1:0.

Tri minuta pre kraja, u jeku najveće terenske inicijative domaćeg tima, Žoao Mario je poslao upotrebljiv centaršut u srce šesnaesterca Đenovljana, a tamo je Ambrozio nadskočio čuvare i smestio loptu u mrežu.

Golman gostiju ostao je na "krivoj nozi", apsolutno nemoćan da reaguje.

Teško su se gosti pomirlili sa ovakvim epilogom pa su meč završili sa dva igrača manje posle isključenja Omeoenge i Tarabta.

Za Đenovu je čitav meč igrao bivši fudbaler Zvezde Darko Lazović.

Lacio je u isto vreme bio ubedljiv protiv Verone - 3:0.

Dvostruki strelac za Rimljane bio je fenomenalni Ćiro Imobile, a stigao je i da upiše asistenciju posle koje je bivši igrač Voždovca Adam Marušić postigao "prvenac" za Lacio.

Za goste nisu igrali povređeni Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić.

Kako stvari stoje, Benevento će se eksporesno vratiti u Seriju B.

Ekipa iz Kampanje pretrpela je novi poraz, u nedelju popodne od Krotonea 2:0, čime je zacementirala mesto na začelju tabele.

Bili su to istovremeno i prvi golovi za Krotone ove sezone i prva pobeda Kalabreza.

Fiorentina je bila na pragu tri boda protiv Atalante, ali je Remo Freuler golom u sudijskoj nadoknadi šutem sa sa oko 20 metara.

Prethodno je Kijeza sjajnim golom u 12. minutu doneo Violi prednost, koju su čuvali do samog kraja.