Interove muke u Kalabriji, ali piše se pobeda - četvrta u nizu za vrh tabele! (VIDEO)

"Neeroazuri" izdržali nalete domaćeg tima, pa mu zadali udarac u završnici utakmice

Inter se dobro namučio da upiše novu pobedu u Seriji A, Kalabrezi su bili "tvrd orah" za lidera na tabeli koji je, uprkos problemima i jakom otporu Krotoena, zabeležio i četvrtu pobedu u isto toliko utakmica.

Na kraju, bilo je 2:0 za tim Lučana Spaletija golovima Ivana Perišića i Slovaka Milana Škriniara koji je letos pojačao ekipu iz Sampdorije.

Pogled na konačan rezultat ne prikazuje verno stanje stvari na terenu u subotu popodne na "Ecio Sćida" stadionu.

Igrači Krotonea odigrali su odlično, Handanovič je bio na mukama u nekoliko navrata, nedostajalo je boljih rešenja u završnicama akcija domaćeg tima da se materijalizuju udari na gol "neroazura".

Sa druge strane, prilično je neprimetan u prvom poluvremenu bio udarni napadački trio gostiju Ikardi-Perišić-Kandreva.

Tek u drugoj plovini drugog poluvremena, praktično pred kraj, kada je Inter pojačao prisustvo u zoni Krotona, domaći tim je kapitulirao.

Škriniar se u 82. minutu vrhunski snašao u kaznenom prostoru, "iz kolena" je pronašao nebranjeni deo gola i doveo goste do prednosti.

U samoj završnivi, kada su igrači Krotonea krenuli u juriš na gol Intera, Preišić je iskoristio šansu da duplira vođstvo i postavi konačan rezultat.