BATE "bombetinom" najavio dolazak Zvezdi na megdan (VIDEO)

Fudbaleri beloruskog šampiona imali su dobru uvertiru pred dolazak na "Rajka"

Beloruska ekipa BATE Borisov, prvi rival Zvezde u Ligi Evrope (četvrtak, 19), pobedom nad Slavijom 2:0 nastavila je poteru za liderom Dinamom iz Minska.

Jedan od lidera tima Mirko Ivanić, koji je bio najbolji igrač Vojvodine svojevremeno, sada se našao u startnoj postavi, a u 27. minutu je Dragun postigao pogodak - i to kakav!

Bez dileme, onaj koji bi mogao da se nađe u izboru za najlepši ovog vikenda u Evropi.

Dragun je primio loptu grudima na tridesetak metara od gola Slavije, pustio je da padne, a onda uputio neodbranjivu parabolu u mrežu gostiju - spektakl!

Tačku na više nego siguran trijumf prvaka Belorusije stavio je Signjevič u 78. minutu.

BATE igra promenljivo, u prethodna četiri kola je doživeo dva poraza i sad je treći na tabeli iza Dinamo Minska (49 bodova) i Šahtjor Soligorska (47).

Slavija Mozir je pak tim koji ne zna za pobedu u poslednjih sedam mečeva, pa je na ivici zone ispadanja.