Isplivao šokantan medicinski izveštaj o polu alžirske bokserke Imane Kelif!

D. U.
Vreme čitanja: oko 2 min.
Foto: Foto: John Locher (STF) / AP Photo

Alžirska bokserka Imane Kelif bila je bez dileme najkontroverznije ime Olimpijskih igara zbog sumnji da je muškog pola, a da se takmiči kao žena, te da na taj način stiče ogromnu prednost.

Svojevremeno je u drugom kolu njena koleginica iz Italije prekinula borbu i napustila ring uz optužbe da se borila sa muškarcem.

Kelif je to odlučno demantovala, kao i Olimpijski komitet Alžira, a sada je portal Reduxx.info objavio navodne medicinske izveštaje koji potvrđuju da je Alžirka zapravo muškarac sa deformitetom genitalija, te da poseduje testise i mikropenis, koji liči na veći klitoris.

Francuski novinar DžafarAit Audija navodno je dobio pristup medicinskom izveštaju koji otkriva da Khelif ima testise.

Izveštaj je sastavljen u junu 2023. godine u saradnji između bolnice "Kremlj-Bicetre" u Pariz bolnice Mohamed Lamin Debažin u Alžiru, a  izveštaj su izradili stručnjaci endokrinolozi Sumaija Fedala i Žak Jang, otkriva da je Kelif ima nedostatak 5-alfa reduktazu, poremećaj seksualnog razvoja koji se nalazi samo kod bioloških muškaraca.

Ovo utiče na normalan razvoj polnih organa deteta. Po rođenju, muške bebe na koje utiče 5-alfa često se pogrešno svrstavaju u ženske zbog prisustva deformisanih genitalija koje ponekad poprimaju izgled "slepe vaginalne kese".

Ovaj poremećeni razvoj obično postaje očigledan u pubertetu, kada 5-alfa adolescenti počnu da doživljavaju znake maskulinizacije kao što su rast mišića, rast dlake i odsustvo razvoja tkiva dojke ili menstruacije. Bez pristupa odgovarajućem kliničkom pregledu, muškarci sa 5-alfa mogu pogrešno verovati da su žene u odraslom dobu.

Prema francuskom novinaru, klinički izveštaj otkriva da je magnetna rezonanca utvrdila da Kelif nije imala matericu, već da je imala unutrašnje testise i "mikropenis", koji podseća na uvećani klitoris. Hromozomski test je dalje potvrdio da Kelif ima KSI kariotip, dok je hormonski test otkrio da Khelif ima nivo testosterona tipičan za muškarce. Audija je takođe primetio da su lekari sugerisali da su roditelji Imane Kelif možda bili krvni srodnici.

Izveštaj se završava preporukom da se Kelif uputi na „hiruršku korekciju i hormonsku terapiju“, kako bi mu se pomoglo da se fizički uskladi sa svojim rodnim identitetom koji je sam shvatio, i dodaje da bi bila potrebna psihološka podrška jer su rezultati izazvali "veoma značajan neuropsihijatrijski uticaj".

(Telegraf.rs)