Nove informacije o ulasku Dubaija u Evroligu: Stižu za dve godine, da li to utiče na Partizan i Crvenu zvezdu?

S. T.
Vreme čitanja: oko 1 min.

Očekuje se i da se ubrzo potvrdi njihovo učešće u ABA ligi

Foto: Tanjug / AP

Izgleda da je ulazak Dubaija u Evroligu sada postala samo formalnost. Prema najnovijim informacijama, klub će naredne sezone svakako nastupati u Evrokupu, gde će imati svojevrsnu "pripremu" za najjače takmičenje, a za dve godine će i definitivno ući u ovo društvo.

Kako javlja Sport Klub, očekuje se da Evroliga za nekoliko dana potvrdi ovu odluku. Čeka se samo na to da se Dubai priključi nekom od regionalnih takmičenja, a ABA liga bi 19. marta trebalo da donese odluku po tom pitanju.

Postojala je određena zabrinutost da bi Dubai svojim učešćem u Evroligi zauzeo jedno od mesta koja pripadaju Partizanu i Crvenoj zvezdi, ali prema pisanju Sport Kluba, to neće biti slučaj, već se naprotiv, ide u potpuno suprotnom smeru.

Kako se navodi, realni su izgledi da ABA liga dobije još veću prohodnost ka Evroligi, odnosno da dobije licencu i još jednu specijalnu pozivnicu, kao i više mesta u Evrokupu, gde su ove sezone nastupali Cedevita Olimpija i Budućnost iz Podgorice.

Očekuje se da Dubai u ABA ligu bude primlejn pomenutog 19. marta, a tada će se znati i da li se regionalno takmičenje širi na 15 ili na 16 klubova, odnosno ko ove sezone ispada i ko će naredne još moći da uđe u najviši rang iz ABA 2 lige.

Dubai će pojačati svoju finansijsku ponudu ABA ligi, a kako stvari stoje, najrealnije je da se ABA liga na kraju proširi na 16 ekipa. Šampion ABA 2 lige bi ušao direktno, a poraženi u finalu bi igrao baraž sa poslednjeplasiranim timom iz ABA ove sezone. Ukinuo bi se i nacionalni ključ.

(Telegraf.rs)