Finci blizu najveće senzacije, dali 52 poena Španiji za poluvreme u 1/4 finalu Evrobasketa!

Fenomenalno poluvreme Skandinavaca

Košarkaška reprezentacija Finske na putu je da napravi najveće iznenađenje na Eurobasketu, za to je deli još 20 minuta borbe sa Španijom, protiv koje Markanen i družina vode 52:43 nakon prvog dela igre.

Skandinavci su odigrali moguće i najbolje poluvreme na šampionatu, dali su 30 poena Furiji za prvi četvrtinu, koju su završili spektakularnom trojkom Mikaela Jantunena sa više od polovine terena, za delirijum ekipe.

Nastavak je doneo jednako sigurnu i tečnu napadačku igru Finske, prednost je samo rasla, do maksimalnih 15 razlike koja je bila aktuelna u nekoliko navrata. Španci za sada ne uspevaju da pronađu kontra ritam, nemaju raspoložene adute i u velikom su problemu pred nastavak.

Tračak nade sebi su dali serijom 5:0 u samoj završnici poluvremena kada su uspeli da svedu razliku na jednocifren broj poena.

Podsetimo da je Finska bila rival Srbije u grupnoj fazi i pretrpela ubedljiv poraz od naše selekcije (100:70), da bi potom eliminisala Hrvatsku u osmini finala.