Crnogorci preboleli Turke i savladali Belgiju, Dubljević sprečio povratak protivnika sa -20

Vrhunsku partiju je pružio najiskusniji u pobedničkim redovima, Bojan Dubljević

Košarkaši Crne Gore ostvarili su pobedu u drugom kolu grupe A Eurobasketa, a pala je Belgija sa 76:70.

Crnogorci su se i u prvoj utakmici protiv Turaka borili dobro, pretrpeli tesan poraz, a onda su do treće četvrtine stekli dovoljnu zalihu koja ih je spasila komplikacija u poslednjih 10 minuta protiv Belgije.

Vrhunsku partiju je pružio najiskusniji u pobedničkim redovima, Bojan Dubljević, koji je ostvario dabl-dabl učinak sa 21 poenom i 11 skokova uz četiri asistencije.

Ispratio ga je Kendrik Peri sa dva poena manje i pet dodavanja, dok je u protivničkom sastavu sijao Retin Obasohan sa 25 poena, te bio i najefikasniji igrač meča.

Meč je mogao i mnogo lakše da prođe za Crnogorce koji su imali u prvom minutu poslednje četvrtine i +20.