Nemačka spremna za EURO: "Panceri" posle preokreta savladali Grčku

L. I.

Izabranici Julijana Nagelsmana nisu razočarali

Odigrane su još tri prijateljska meča u okviru priprema za Evropsko prvenstvo. Nemačka je posle preokreta savladala Grčku, Poljaci su bili bolji od Ukrajine, dok je duel između Škotske i Finske završen bez pobednika.

Nemačka, inače domaćin Evropskog šampionata, pobedila je Grčku rezultatom 2:1. Heleni su pred kraj prvog dela meča, tačnije u 38. minutu došli do prednosti preko Masurasa i taj rezultat bio je aktivan na poluvremenu.

Posle samo 12 minuta igre u nastavku Haverc je doneo izjednačenje "pancerima", pošto je materijalizovao asistenciju Liroja Sanea. Pobedu izabranicima Julijana Nagelsmana doneo je fudbaler Brajtona Paskal Gros golom u 89. minutu susreta.

Poljska je rezultatom 3:1 savladala Ukrajinu, a sva četiri pogotka postignuta su u prvih 45 minuta.

Efikasan meč odigrali su i Švedska i Finska, ali u njemu nije bilo pobednika pošto je nakon 90 minuta igre na semaforu stajalo 2:2.

Podsećanja radi, Evropsko prvenstvo startuje od 14. juna i traje do 14. jula, a titulu prvaka Starog kontinenta brani selekcija Italije.