Slovenija se ne šali, Iličić "bombom" zapretio Srbiji pred EURO

L. I.

Zrela partija "zmajčeka"

Fudbaleri Slovenije savladali su Jermeniju rezultatom 2:1, u okviru pripremnog meča za Evropsko prvenstvo koje počinje u junu, a održava se u Nemačkoj.

Slovenci, koji se inače nalaze u grupi sa selekcijom Srbije, Danske i Engleske, do pobede protiv Jermena stigli su golovima Mlakara i Iličića, dok je pogodak za Jermene postigao Harojan.

"Zmajčeki" su do prednosti došli u 11. minutu. Janža je poslao oštru loptu u kazneni prostor, odbrana Jermenije je smušeno reagovala, a na pravom mestu našao se Mlakar koji je iz voleja pogodio donji desni ugao gola i doveo svoju reprezentaciju u vođstvo.

Ovaj rezultat bio je aktivan i na poluvremenu, da bi Harojan u 56. minutu doneo izjednačenje Jermeniji.

Samo tri minuta kasnije Matjaž Kek pravi ključnu izmenu kada umesto Vipotnika na teren šalje Josipa Iličića. Ovaj veteran mu se odužio na najbolji mogući način u 63. minutu kada je iskosa sa leve strane šutirao sa nekih 10-ak metara i pogodio rašlje i postavio konačan rezultat utakmice.

Naredni meč u okviru priprema za Evropsko prvenstvo Slovenija će odigrati protiv selekcije Bugarske 8. juna.