Armin Sinančević samouveren pred Evropsko prvenstvo: "Verujem da imam šanse"
Predstojeće dvoransko Evropsko prvenstvo u Apeldornu, koje se održava od 6. do 9. marta 2025. godine, privući će pažnju ljubitelja atletike, a među favorizovanim takmičarima u bacanju kugle svakako je i Armin Sinančević. Armin je podelio svoja očekivanja pred ovo veliko takmičenje, kao i pripreme koje su ga dovele u formu za nastup u Holandiji.
- Evropsko prvenstvo u Apeldornu je za mene veliki izazov. Drago mi je što ću učestvovati na takvom takmičenju, ali kao i uvek, važno je ono što se desi na terenu. Uvek sam optimističan pred velika takmičenja, ali sve zavisi od rezultata koji ću ostvariti. Verujem da ću biti veoma uspešan i da će sve ono što sam trenirao doneti dobre rezultate - ističe Sinančević.
Kada je reč o cilju na prvenstvu, Armin je istakao da su u disciplini bacanja kugle uslovi veoma specifični.
- Kugla je takva disciplina da nikad ne možete sa sigurnošću planirati rezultat. Ono što je sigurno jeste da ću dati sve od sebe da ostvarim što bolji rezultat, i verujem da će to biti dovoljno - dodao je.
Sinančević je u poslednjem periodu postigao stabilne daljine, a u pripremama za dvoranska takmičenja, kako kaže, ne pravi velike razlike u odnosu na otvorene stadione.
- Pripreme su iste, jedina razlika je što u dvorani treniram zimi, dok na otvorenom puno zavisi od vremenskih uslova. I na jednoj i na drugoj podlozi se dobro snalazim i uspevam da budem na visokom nivou - rekao je Armin.
U disciplini bacanja kugle konkurencija je izuzetno jaka, a kada ga pitamo ko su favoriti, Armin ostaje skroman.
- Nikad ne gledam nikoga kao glavnog favorita. Bacanje kugle je specifična disciplina, i teško je reći ko će biti najbolji. Verujem da imam šanse, a na meni je da dam svoj maksimum.
Za mentalni pristup velikim takmičenjima, Armin kaže da je veoma važna unutrašnja snaga i samopouzdanje.
- Za ovakva prvenstva sportista mora biti jak i samouveren. Iako imam problema sa povredama, mentalna priprema mi pomaže da budem spreman i fizički, koliko god mogu - zaključuje Sinančević.
Iako je sezona bila izazovna zbog povreda, Armin je veoma zadovoljan rezultatima koje je ostvario.
- Kroz sve probleme sa povredama, uspeo sam da se održim na visokom nivou i to mi daje nadu da će rezultati u Apeldornu biti još bolji - poručio je na kraju.
Armin Sinančević će biti jedan od ključnih nosilaca medaljnih ambicija Srbije na predstojećem Evropskom prvenstvu, a svi se nadaju da će njegov trud i posvećenost doneti zasluženi uspeh.
(Telegraf.rs)