Trajković osvojio zlato za Kipar na EP! (VIDEO)

Milan Trajković, atletičar Kipra, inače poreklom iz Srbije bio je najbrži na 60 metara prepone

Kipar je došao do prve zlatne medalje na Evropskom dvoranskom prvenstvu, a doneo ju je Srbin Milan Trajković. On je pobedio na 60 metara sa prepoanam u vremenu 7,60 sekundi, ispred Paskala Lagarda Martinota sa 7,61 i Aureal Manga sa 7,63.

Inače, Trajković je veliki navijač Crvene zvezde, a pre dve godine u Beogradu na EP bio je šesti. Tada nije bio nezadovoljan jer je to veče išao na fudbalski večiti derbi.

Milan Trajković je rođen u Surdulici, ali se davno preselio s porodicom na Kipar, još početkom devedesetih godina. Na proteklim Olimpijskim igrama ušao je u finale trke na 110 metara s preponama i na kraju završio sedmi u paklenoj konkurenciji.