Željkov Fener poražen treći put zaredom!

U poslednjim mečevima trećeg kola TOP 16 faze Evrolige domaćini su zabeležile pobede. Ekipa Fenerbahčea poražena na gostovanju u Malagi, Armani je savladao Laboral Kuću, Partizan CSKA, a Anadaolu Efes je izgubio u Atini od Panatinaikosa

Kakav dan za domaćine u Evroligi. Na poslednje četiri utakmice trećeg kola TOP 16 faze Evrolige, sve domaće ekipe su ostvarile pobede. Unikaha je savlada Fenerbahče, Armani Laboral Kuću, Partizan CSKA, dok je u Atini Panatinaikos bio bolji od Anadolu Efesa.

Ekipa Fenerbahče treći put zaredom je poražena u TOP 16 fazi, ovoga puta od Unikahe u Malagi 89:75 (19:19, 18:20, 25:27, 27:9) . Izabranici Željka Obradovića tri četvrtine igrali su egal sa domaćom ekipom, ali je katastrofalna poslednja četvrtina u kojoj je turski tim postigao svega devet poena, a primio čak 27. Najboji pojedinac utakmice bio je Zoran Dragić sa 24 poena. U Fenerbahčeu, Mahmatoglu je postigao 19, a Kleiza 17 poena. Nemanja Bjelica  za 14 minuta nije uspeo da se upiše u listu strelaca.

Panatinaikos – Efes 78:64

Tabela: Barselona 3-0, Panatinaikos 3-0, Armani 2-1, Unikaha 2-1 Olimpijakos 1-2, Laboral  1-2, Fenerbahče 0-3, Anadolu Efes 0-3

Partizan – CSKA Moskva 20.45

Tabela: Real Madrid 3-0, Makabi 3-0, CSKA 2-1, Bajern 2-1, Lokomotiva 1-2, Partizan 1-2 Galatasaraj 0-3, Žalgiris 0-3

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!