SERIJA A: Kaljari i Milan s mukom do pobede, Basta zamenjen! (VIDEO)

Na Sardiniji domaćin posle preokreta stigao do tri boda, 2:1, "rosoneri" bez nekoliko standardnih igrača i sa debitantom na golu slavili protiv Udinezea 1:0

U subotnjim mečevima Serije A domaćini su bili uspešni, Kaljari je savladao Kataniju 2:1 dok je Milan uspeo da upiše tri boda protiv Udinezea, minimalnom pobedom 1:0.

Kaljari je do pobede došao posle preokreta, gosti su poveli u 5. minutu preko Bergesija, izjednačio je Ibarbo u 26 majstorskim udarcem iskosa. Isti igrač mogao je da se proslavi jer je nad njim napravljen penal u 40. minutu, zbog čega je isključen Legrotalje, međutim šut Ibarba sa bele tačke odbranio je golman Frison, tako da se još jednom potvrdilo nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne bi trebalo da šutira jedanaesterac.

Kaljari je u završnici ipak uspeo da skrši otpor oslabljenog rivala, a strelac je bio Pinilja u 85. minutu.

Milan i dalje ne blista, ali ostvario je pobedu protiv solidnog Udinezea. Viđen je samo jedan gol, ali prelep, a njega je postigao Birsa u 22. minutu. Istini za volju domaćini su bili oslabljeni, bez Balotelija, El Šaravija, Pacinija, Bonere, Scilja, suspendovanih De Jonga i Meksesa, pa i bez golmana Abijatija, tako da je između stativa debitovao 21-godišnji Brazilac Gabrijel, koji je bio jedan od boljih u redovima domaćina.

Naš Dušan Basta, uzdanica Udinezea, bio je akter akcije u kojoj su gosti mogli do izjednačenja, ali njegov udarac nije doneo egal. Basta je zamenjen u 51. minutu, a posle toga tim iz Udina bio je najbliže golu kada je posle slobodnog udarca Di Natalea golman Gabrijel odbio loptu do prečke.