KOLIKO ZNAČI NACIONALNI DRES: U suzama slavio prvi gol za Brazil! (VIDEO)

Silva Anderson Dede osigurao je pobedu "karioka" u prijateljskoj utakmici protiv Zambije i pokazao emociju koja je obeležila susret

Fudbalska reprezentacija Brazila odigrala je prijateljsku utakmicu protiv Zambije u Pekingu, i u pravom spektaklu nadigrala prošlogodišnjeg afričkog šampiona rezultatom 2:0.

Prvi gol postigao je rezervista Oskar u 59. minutu, fenomenalnim lobom, kom je asistirao Pauljinjo. Ipak, trenutak koji je obeležio utakmicu bio je pogodak defanzivca Silve Anderson Dedea u 66. minutu, koji je po postignutom golu posle slobodnog udarca, pao na kolena i zaplakao.

Iako je u pitanju samo prijateljska utakmica, Dedeu je neverovatno značio prvi pogodak koji je postigao u nacionalnom dresu.

- Veoma sam srećan zbog mog prvog gola. Ovo je bio moj san. Ovu utakmicu sam sebi predstavio kao utamicu mog života.