Real na plus 13, Ronaldo stigao Huanita (VIDEO)

Portugalski napadač izjednačio se na 13. mestu večne liste najboljih strelaca Kraljevskog kluba

Real Madrid odradio je domaći zadatak i pobedom nad Rasingom u 24. kolu Primere pobegao Barseloni na 13 bodova razlike. Madriđani su lako izašli na kraj sa ausajderom iz Santandera i golovima Ronalda, Benzeme (dva) i Di Marije savladali Kantabrijce sa ubedljivih 4:0.

Murinjo se nije kockao sa sastavom tima bez obzira na to što ga ubrzo očekuje gostovanje u Moskvi u Ligi šampiona i izveo je najjači mogući tim. Već u šestom minutu, goste je načeo, a ko drugo nego - Kristijano Ronaldo. Dobro je reagovao na centaršut Kake i udarcem glavom pogodio cilj. Tako se Ronaldo izjednačio na legendarnim Huanitom na 13. mestu večite liste strelaca Kraljevskog kluba. Ronaldu je ovo bio 121 gol u belom dresu "kraljevića" u zvaničnim utakmicama. Ipak, njegov skor je veći podvig od Huanitovog, jer ga je ostvario u samo 123 odigrana meča, dok je Hunaitu za to bio potreban 401. meč. Portugalcu nedostaje još 9 golova da uđe u Top 10 Realovih strelaca svih vremena.

Posle Ronalda, mrežu Rasinga pogađali su Benzema dva puta i oporavljeni Di Marija, a gosti su sami sebi otežali posao posle crvenog kartona Sisime u 39. minutu.

U meču odigranom ranije, Hetafe i Espanjol su podelili plen (1:1), a u poslednjoj utakmici dana sevilja je na svom terenu savladala Osasunu 2:0.