Nadal furiozno do četvrtfinala Rolan Garosa! Naredni protivnik Vavrinka (FOTO)

Španac rezultatom 6:4, 6:1, 6:2 izbacio Japanca Keija Nešikorija, dok je njegov naredni protivnik posle velikog preokreta savladao Gaske 3:2 u setovima

Španski teniser Rafael Nadal je bez većih problema pobedio Japanca Keija Nišikorija 6:4, 6:1, 6:3 za prolazak u četvrtfinale Rolan Garosa. Tamo će igrati protiv pobednika meča između Stanislasa Vavrinke i Rišara Gaskea.

Kei ipak može biti zadovoljan jer je prvi Japanac u osmini finala Rolan Garosa još od 1938. godine.

U prvom setu su oba tenisera zadržavala svoj servis do 2:2, kada je Nadal napravio prvi brejk na meču za 3:2, a kasnije u svom servis gemu povećao vođstvo i set priveo kraju rezultatom 6:4.

Nadal je Japancu u drugom setu dozvolio samo jedan gem i furiozno završio set 6:1.

Kei je pružio veči otpor u trećem setu ali je treći teniser sveta napravio brejk za 3:1 i na kraju osvojio set 6:3.

Zanimljivo je to što je Nadal posle ovog meča doneo tortu na centar terena kako bi proslavio svoj 27. rođendan.

Stanislas je pružio nešto slabiju igru u drugom setu pa je poražen rezultatom 4:6, a tada su domaći navijači po svemu viđenom mogli da veruju da je njihov teniser na korak od pobede.

Međutim u trećem setu Vavrinka je pokazao da ništa nije gotovo i vraća Francuzu istom merom 6:4.

Napeto je bilo i u petom setu koji je takođe pripao Švajcarcu rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu oba igrača su zadržavala svoj servis ali je na kraju posle velike borbe ipak slavio Stanislas rezultatom 8:6 i time obezbedio meč sa trećim teniserom sveta.