Bajern finansira izgradnju džamije na "Alijanc areni"

Nemački mediji prenose da će Bavarci podmiriti 85 posto izgradnje mesdžida, bogomolje bez minareta, a ostalih 15 posto igrači i navijači.

Nemački fudbalski velikan Bajern iz Minhena finansiraće izgradnju muslimanske bogomolje u sklopu svoje Alijanc arene kako bi udovoljio religijskim potrebama svojih igrača i navijača te veroispovesti.

Nemački mediji prenose da će Bajern podmiriti 85 posto izgradnje mesdžida, bogomolje bez minareta, a ostalih 15 posto igrači i navijači.

U sklopu tog objekta biće i muslimanska biblioteka, a posetiočima će na raspolaganju biti imam.

Bavarci u svom sastavu imaju nekoliko igrača muslimanske veroispovesti, među kojima su Frank Riberi, Ðerdan Šaćiri i Emre Kan.

Bajern će, uz engleski Njukasl, biti drugi evropski klub koji je odredio molitveni prostor za svoje igrače muslimane.

(Telegraf.rs/Tanjug)