SERIJA A: Baloteli za pobedu Milana, goleade u Firenci i Napulju! (VIDEO)

Mario Baloteli dvostruki strelac u pobedi "roso-nera" 2:0 nad Palermom, Adem Ljajić i Boško Janković odlični, Firentinci slavili 3:2 protiv Đenove

Fudbaleri Milana ublažili su evropske rane pobedom 2:0 u 29. kolu Serije A nad nejakim Palermom. Centralna figura meča bio je Mario Baloteli.

Tamnoputi napadač prvo je iznudio penal kada ga je Aronika povlačio za dres, a iskoristio ga je u 8. minutu, da bi sve dileme rešio novim golom sredinom drugog poluvremena. Prilike za "roso-nere" propustili su Boateng i El Šaravi.

Milan je treći na tabeli i imperativ je plasman barem u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Slične ambicije ima i Napoli, kojem je lider Juventus možda i nedostižan, ali Kavani i drugovi nisu dozvolili iznenađenje protiv Atalante, mada su do pobede stigli možda malo teže nego što su očekivali. Kavani je dva puta dovodio Napolitance u vođstvo, gosti su dolazili do poravnanja, da bi utakmicu odlučio Makedonac Pandev golom u 81. minutu.

Uzbudljiv meč vrlo sličnog toka viđen je i u Firenci. I tu je domaćin dva puta sticao prednost, da bi Đenova stizala do izjednačenja, a odlučio je autogol Kasanija u 77. minutu.

Adem Ljajić pružio je odličnu partiju u dresu Fiorentine, nije postigao gol, ali je asistirao kod prvog i drugog gola. Dobar nastup zabeležio je i Boško Janković, koji je ušao u igru u 46. minutu. Srpski internacionalac namestio je gol Antonelija za 2:2, ali na kraju to nije bilo dovoljno ni za bod.

Kjevo je kao gost slavio u Peskari 2:0, Sijena i Kaljari odigrali su bez golova u prvom meču nedeljnog programa, dok je meč u Đenovi između Sampdorije i Intera odložen zbog mogućih poplava, a vlasti su upozorile stanovništvo da ne napušta domove bez preke potrebe.