PRIMERA: Real do "petarde" 1:2, postigao tri gola za pet minuta!

Iako su na poluvremenu gubili 1:2, "kraljevići" su rezultatom 5:2 na svom stadionu pobedili Majorku, koja je u zoni ispadanja. Ronaldo, Modrić i Iguain postigli golove za pet minuta i preokrenuli rezultat

Skupo je Majorka prodala svoju kožu! Iako su fudbaleri madridskog Reala slavili rezultatom 5:2, morali su da preokrenu rezultat na svom "Santjago Bernabeuu" u 28. kolu Primere.

Ekipa koja se hvata za slamku da bi opstala u Primeri povela je već u šestom minutu golom Nsuea, pa su se šokirani "kraljevići" našli u čudu. Raspoloženi Iguain je devet minuta kasnije izjednačio, ali tim iz Palma de Majorke nije prestao sa ofanzivnom igrom.

U 21. minutu Alfano donosi drugo vođstvo gostima, sa kojim se i otišlo na odmor.

Pretpostavićemo da je Žoze Murinjo imao svašta da kaže svojim pulenima, jer su u gledaoci u nastavku videli strašnih pet minuta.

Prvo u 52. minutu, Kristijano Ronaldo postiže svoj 27. minut u isto toliko mečeva koliko je odigrao. Samo 120 sekundi kasnije, Luka Modrić je zatresao mrežu za preokret i najavio da u odličnoj formi dočekuje meč na "Maksimiru" za šest dana. U 57. minutu, svoj drugi gol postiže Iguain.

Od ovoga Majorka nije mogla da se oporavi, tako da je položila oružje, što je Karim Benzema iskoristio da se upiše u strelce i obezbedi "petardu" u zaustavnom vremenu.