NBA: Brajant doveo Lejkerse na 50 odsto! (VIDEO)

Najbolji igrač ekipe iz Los Anđelesa postigao 34 poena, 11 u završnom periodu, uz pobedonosni koš za 99:98 protiv Atlante, devet sekundi pre kraja

Pored derbi mečeva u kojima je Majami slavio u Njujorku, a Oklahoma siti u Los Anđelesu protiv Klipersa, u noći između nedelje i ponedeljka odigrano je još sedam utakmica u NBA.

Lejkersi su u dramatičnom meču savladali Atlantu sa 99:98 i prvi put od 28. decembra došli na polovičan bilans, 30-30. Junak pobede bio je Kobi Brajant, koji je u poslednjoj četvrtini postigao 11 od ukupno 34 poena, uz odlučujući pogodak devet sekundi pre kraja, kojim je postavljen konačan rezultat. Atlantin pokušaj da uzvrati sprečio je Stiv Blejk presečenim pasom.

Lejkersi su u trećoj četvrtini imali 16 poena prednosti i zamalo to nisu prokockali, dozvolivši rivalu u završnom peroidu izjednačenje, a zatim i rezultatsku "klackalicu" do samog kraja.

Teksaški obračun Hjustona i Dalasa pripao je Rokitsima, u pravom revolveraškom stilu, 136:103. Čendler Parsons sa 32 poena postigao je rekord karijere pogodivši 12 od 13 šuteva iz polja, od čega šest trojki iz sedam pokušaja, Džejms Harde i Džeremi Lin dodali su po 21 poen. Posle relativno izjednačenog prvog poluvremena (64:61) za Hjuston, odluka je pala u trećoj četvrtini u kojoj su domaćini doslovno pregazili goste iz Dalasa, 44:17.

Rokitsi su mnogo više asistirali jedni drugima (30:19) i bili bolji u skoku (45:32),a da im sve bude lakše, među Maveriksima nije bilo raspoloženih strelaca, Ou-Džej Mejo sa 18 poena bio je najefikasniji, Dirk Novicki upisao je svega osam.

San Antonio bez Tonija Parkera naneo je težak poraz Detroitu, 114:75. Sjajnovođeni Sparsi uradili su ono što tako dobro znaju, ravnomerno su raspodelili poene, i u takvom izdanju i mnogo jači rival od Pistonsa teško da bi sa njima izašao na kraj. Manu Đinobili bio je sa 17 poena najefiksniji kod domaćina, Tom Dankan i Deni Grin poostigli su po 16. U strelce su se upisali svi igrači San Antonija predviđeni za meč, njih 13.

Zanimljivo je bilo u Indijani, gde su Pejsersi odoleli svim pokušajima Bulsa da načine preokret i na kraju slavili (97:92) uz 31 poen Dejvida Vesta i 21 Džordža Hila.

Osim u uvodnim minutima, Čikago je stalno bio u minusu, uspeli su da izjednače na 80:80 sedam minuta pre kraja, ali ne i da povedu. U tome su ih sprečili prvenstveno Hil iVest - Hil je upisao 11 poena u poslednjoj deonici, Vest 10, poentirali su još i Roj Hibert dvaput i Pol Džordž trojkom.

U timu Čikaga Marko Beloneli i Džimi Batler bili su najistaknutiji sa po 20 poena, Joakim Noa zabeležio je 14 poena, 10 skokova i pet asistencija, a Vladimir Radmanović za 10:52 na terenu postigao je dva poena, šut iz igre 1-3.