NBA: Karijeva 54 poena nedovoljna Voriorsima protiv Niksa! (VIDEO)

Bek Golden stejta oborio rekord sezone u porazu od Njujorčana, pogodivši 11 trojki iz 13 pokušaja * Memfis nadoknadio zaostatak od 25 poena u pobedi nad Dalasom sa 90:84

Mečevi između srede i četvrtka u NBA ligi doneli su mnogo drame, preokreta i sjajnih izdanja timova i pojedinaca. Njujork niksi savladali su Golden stejt voriorse sa 109:105 uprkos 54 poena Stivena Karija, što je rekord sezone, Memfis je nadoknadio 25 poena zaostatka i pobedio Dalas sa 90:84, Feniks je iznenedio Sparse u San Antoniju i posle produžetka slavio sa 105:101, prekinuvši niz Teksašana od 18 pobeda zaredom na domaćem terenu, a Milvoki je trojkom u poslednjoj sekundi stigao do trijumfa u Hjustonu sa 110:107.

U Njujorku viđen je spektakularan meč u kojem su Niksi našli put do pobede iako do završnih minut i po nisu imali rešenja za spektakularnog Stivena Karija. Tada je Rejmond Felton blokirao Karijev šut, kod rezultata 105:105, usledio je pogodak Džej Ar Smita za vođstvo Njujorka, a presudili su pogodak Karmela Entonija za konačni rezultat 109:105 i ukradena lopta Feltona, koji je posle faula promašio oba slobodna bacanja, ali to je kompenzoao skokom u napadu kojim je svom timu doneo novi posed lopte. U poslednjih pola minuta promašivali su i jedni i drugi, pa se rezultat nije promenio.

Stiven Kari gađao je 18-28 iz igre, od čega trojke neverovatnih 11-13 i pogodio je svih sedam slobodnih bacanja. Međutim, nije imao adekvatnu podršku saigrača, ostatak prve petorke postigao je svega 13 poena i jedina podrška su mu bili rezervisti Karl Lendri sa 15 i Džeret Džek sa 14 poena.

U redovima Njujorčana KarmeloEntoni zabeležio je 35 poena uz dosta promašaja (10-26 iz igre), Tajson Čendler postigao je 16 poena uz rekord karijere od 28 skokova, a sjajan je bio i Džej Ar Smit sa 26 poenna (trojke 6-11).

Posle katastrofalng početka Memfis je uspeo da pobedi Dalas napravivši najveći kambek u klupskoj istoriji. Prva četvrtina bila je potpuno u znaku gostiju koji su napravili 38:19, a u narednom periodu prednost digli na plus 25. Tada su Grizliji zaigrali mnogo bolje u odbrani i na poluvreme otišli sa snošljvim zaostatkom od 13 poena (42:55).

U istom stilu nastavili su i u trećoj četvrtini koju su otvorili serijom 20:0 dozvolivši Dalasu da postigne samo pet (!) poena u tom periodu. Memfis je u poslednjoj četvrtini umešno održavao teško stečenu prednost, do kanačnog rezultata 90:84. Dalas je povremeno pretio, ali nijeimao snage za preokret.

Zek Rendolf (22 poena, 10 skokova) i Mark Gasol (21 poen, 12 uhvaćenih lopti) imali su najveći učinak u pobedničkoj ekipi, dok se u Dalasu niko posebno nije istakao, Dirk Novicki upisao je svega 10 poena, Šon Merion 16.

U izuzetno dramatičnom meču Feniks je neočekivano pobedio San Antonio, takoreći ustavši iz mrtvih. Tri sekunde pre kraja Sparsi su vodili sa 99:97 i Manu Đinobili izvodio je slobodna bacanja, pogodio je prvo, a posle promašenog drugog usledio je defanzivni skok Džermejna O'Nila i fenomenalna asistencija preko većeg dela terena za Veslija Džonsona, koji je trojkom u poslednjoj sekundi izvukao produžetak.

Šokirani Sparsi u dodatnom periodu kao da nisu znali za sebe, upisali su samo jedan poen. Ni Feniks nije bio efikasan, ali njihovih pet poena postignutih u poslednjih minut i sedam sekundi bili su dovoljni za neočekivani trijumf.

O'Nil sa 22 poena i 13 skokova imao je najbolji učinak u pobedničkom timu, Luis Skola dodao je 15 poena, Goran Dragić 13 uz isto toliko asistencija.

Tim Dankan tokom meča prešao je brojku od 13.000 skokova u karijeri, postigao je 19 poena uz 11 uhvaćenih lopti, Toni Parker sa 22 poena bio je najefikasniji u ekipi domaćina i sa linije penala jedini je poentirao u produžetku.

Monta Elis bio je junak pobede Milvokija nad Hjustonom sa 110:107, ne samo da je sa 27 poena bio prvi strelac meča, nego je trojkom u poslednjoj sekundi doneo pobedu na teškom gostovanju, 13 puta je asistirao saigračima i čak šest puta preoteo loptu protivniku. Zablistao je i ne mnogo poznati rezervista Tobijas Haris sa 23 poena, Ersan Iljasova dodao je 20 poena uz 10 skokova, dok je podbacio Brendon Dženings sa osam poena.

U timu Hjustona Džejms Harden po običaju bio je najefikasniji sa 25 poena, Čendler Parsons postigao je 20. Džeremi Lin nije bio šuterski raspoložen, utakmicu je završio sa 10 poana, mada je, poput Hardena, imao i sedam asistencija.