BUNDESLIGA: Dortmund i Leverkuzen odigrali za Bajern! (VIDEO)

Oba nedeljna duela najjače nemačke lige završena su bez pobednika, pošto su bodove podelile dve Borusije, Menhengladbah i Dortmund (1:1) i Grojter Firt i Leverkuzen (0:0)

Borusija Dortmund se polako, ali sigurno oprašta od titule, koja će na kraju ove sezone završiti u rukama moćnog Bajerna iz Minhena.

Odigrali su sa imenjakom iz Menhengladbaha u gostima (1:1) i "udaljili" se od vodećih Bavaraca na neverovatnih 17 bodova, iako je tek 23. kolo Bundeslige i do kraja ima da se odigra još 11 mečeva.

Sve je krenulo onako kako su zamislili "milioneri", pošto je Mario Gece doveo svoj tim u vođstvo u 31. minutu, kada je iskoristio najstrožu kaznu. Nad istim igračem napravljen je i penal, a ovo je bio Geceov deveti gol ove sezone na 15 utakmica, a ima i još 10 asistencija!

Međutim, domaći su posle gola krenuli odlučnije, igrali su dobro, stvarali šanse i na kraju i iskoristili jednu od njih, tačnije Jenes u 67. minutu, kada je izjednačio na (1:1). Kasnije se ispostavilo da je još tada postavio konačan rezultat iako nije moralo da bude tako, ali su u tome pripomogli Peniel Mlapa i Sebastijan Kel, koji su promašili nepromašivo u poslednjim minutima meča.

U poslednjem meču 23. kola fenjeraš Grojter Firt je, sa Nikolm Đurđićem u startnoj postavi, dočekao trećeplasirani Bajer Leverkuzen i uspeo da izdrži, sačuva mrežu i uzme jedna bod (0:0).

Đurđić je ipak odigrao samo prvih 45 minuta i nije uspeo da se upiše u strelce.

Grojter je sa ovim bodom ostao na poslednjem mestu, i na samo tri boda manje od Hofenhajma, ali čak 14 manje od prve ekipe koja je "iznad crte" u borbi za opstanak.