LIGA EVROPE: Matić spasio Benfiku, a Azar Čelsi, adios Atletiko, kraj za Liverpul! (VIDEO)

"Plavce" je u poslednjim sekundama meča spasio Belgijanac Azar od sjajne Sparte (1:1). Kraj za Liverpul, iako je pobedio 3:1. Nemanja Matić postigao pobedonosni gol Benfike protiv Bajera (2:1). Madriđani neće odbraniti titulu. Sigurne pobede Intera i Lacija, kao i Totenhema i Njukasla, Štutgart takođe prošao dalje

Kakav haos na Stamford bridžu! Sparta iz Praga je bila na pragu senzacije, prikazala hrabru igru i bila blizu da obezbedi makar produžetke, ali se Čelsi zahvaljujući minijaturi Edena Azara plasirao u osminu finala Lige Evrope - 1:1.

Gosti su poveli u Londonu u 17. minutu preko Lafate, a zvižduka sa tribina se u prvom poluvremenu naslušao Fernando Tores. Španac je propuštao šanse protiv ekipe koja nije imala viška respekta prema šampionu Evrope. U nastavku je viđena bolja igra domaćih, bilo je sve boljih prilika preko Matejovskog i Kadleca za Spartu, a Rafa Benitez je odlučio da umesto Oskara uvede Azara. Belgijanac je bio glavni akter završnice, uneo je nervozu u redove gostiju koji su promašivali kolosalne šanse, što je Azar na kraju kaznio golom u samoj završnici meča.

Totenhem i Lion odigrali su neizvestan meč - Francuzi su poveli preko Gonalonsa u 17. minutu i nastavili sa jurenjem rezultata, ali je Dembele u 90. minutu ipak obezbedio "mamuzama" remi i osminu finala.

Drugi engleski tim Njukasl nije dozvolio da se izblamira, tako da je tek minimalac bio dovoljan da se izbaci ukrajinski Metalist, a heroj je bio Ameobi. Potpuno lud meč viđen je između Dnjepra i Bazela. Ukrajinci nisu uspeli da nadokande minus, tako da remi od 1:1 ide na ruku švajcarskom klubu za dalji plasman, a oba gola postignuta su u pet minuta, sa penala, i pritom su i jedni i drugi završili meč sa desetoricom igrača.

Zvezdin dželat iz kvalifikacija Bordo obezbedio je dalji plasman pobedom nad kijevskim Dinamom 2:0, dok je Levante bilo dovoljno da jednim golom izbaci Olimpijakos. Fenerbahče je savladao BATE 1:0.