KUP AFRIKE: Istorijski dan za Zelenortska Ostrva! Domaćin jedva prošao dalje! (VIDEO)

Golmani Angole i Maroka, Lama i Lemaghri, svojim greškama doneli Zelenortskim Ostrvima istorijski prolaz u četvrtfinale, kao i domaćinu Južnoj Africi

Neverovatan dan na Afričkom kupu nacija!

Zelenortska Ostrva su danas ispisala nove stranice istorije! Najmanja država Afrike koja se ikada plasirala na Afrički kup nacija plasirala se u četvrtfinale! Zelenortska Ostrva su protiv Angole preokrenula rezultat u poslednjih 10 minuta utakmice (2:1) i obezbedila sebi plasman u osam najboljih ekipa na Crnom kontinentu.

Angola je povela u 33. minutu autogolom nesrećnog Nanda, ali onda je uz mnogo sreće i velike greške golmana Angole Lame, u 81. minutu prvo doneo izjednačenje svojoj, a zatim je u poslednjem minutu regularnog dela usledila brza kontra ZO koja se na kraju, posle još jedne greške Lame, završila golom, a tada je loptu u mrežu "zakucao" Heldon!