Hrvati uzelu bronzu na SP, Slovencima za utehu istorijski rezultat

U meču za treće mesto na Svetskom prvenstvu u rukometu naše zapadne komšije sa pet golova razlike (31:26) pobedile Slovence

Mnogo tehničkih grešaka i devet minuta bez postignutog gola Slovence je koštalo bronze na Svetskom prvenstvu u rukometu. Sve poklone bez reči hvale uzimali su Hrvati koji su, kada se sve sabere, apsolutno zasluženo postali vlasnici bronze. Hrvatska - Slovenija 31:26 (14:13).

Slovenci su dosta podbacili. Istina ni Hrvati nisu bili u elementu, ali su u meču "ranjenih" bili bolji više od 55 minuta. Slovenija je vodila samo dva puta, a odlučujući momenti dogodili su se u prvih deset minuta nastavka, kada rukometaši iz "Dežele" nisu devet i kusur minuta dali gol.

Golman Primož Prost je ponovo bio najbolji u istorijskom meču Slovenaca. Prost je skinuo 14 lopti, dok su 16, "bratski podeljenih", od 31 gola "kockastih" dali Duvnjak i Čupić. Iskusni Vid Kavtičnik je sa četiri gola bio najefikasniji u dresu Slovenije.

Finale Svetskog prvenstva igra se u nedelju od 17.15 i igraju ga Španija i Danska.