NBA: Oslabljeni Sparsi slavili u Dalasu, agonija Bostona! (VIDEO)

Iako su bili ponovo bez trenera Grega Popovića i prve zvezde Tima Dankana, igrači San Antonija bez mnogo neizvesnosti savladali Maverikse 113:107. Boston zabeležio šesti uzastopni poraz, Atlanta se radovala posle dva produžetka 123:111

U mečevima NBA lige odigranim između petka i subote favoriti su uglavnom opravdali očekivanja. U jednom od derbija, San Antonio Sparsi pobedili su u Dalasu 113:107, uprkos odsustvu bolesnog trenera Grega Popovića i povređenog Tima Dankana.

U uvodnim minutima plejmejker San Antonija Toni Parker povredio je oko posle kontakta sa Eltonom Brendom, nije sviran prekršaj, a Francuz je ostao da leži na terenu. U pitanju je isto oko koje je zamalo izgubio tokom letošnjeg incidenta u njujorškom noćnom klubu, a sve je rešeno sa tri kopče i Parker se u drugoj četvrtini vratio u igru.

Sparsi su bili nadmoćni uprkos slabom izdanju ne sasvim oporavljenog Đinobilija, koji je na parketu proveo nešto više od osam minuta bez poena. San Antonio dobio je prvu četvrtinu 27:20, a do Parkerovog povratka na teren imali su u jednom trenutku i 11 poena prednosti.

Po povratku u igru Parker je preuzeo kontrolu meča i sa 23 poena i 10 asistencija predvodio svoj tim do sigurne pobede, koju su domaćini sa 39:25 u poslednjoj četvrtini prilično ublažili. Rezervisti Dežuan Bler sa  22 poena i Gei Nil sa 18 dali su veliki doprinos, gosti su imali čak sedam igrača sa dvocifrenim brojem poena.

Kod indisponiranih Maveriksa neočekivano najefikasniji bio je Rodrig Bebua sa 19 poena. Dirk Novicki zaustavio se na 15, Vins Karter postigao je 17 poena.

Najtrofejniji klub Lige, Boston, nastavlja sa posrtanjem, u je Atlanti zabeležen i šesti poraz zaredom 123:111 i to posle dva produžetka. U drugom dodatnom periodu igra gostiju potpuno se raspala i domaćini su napravili 16:4.

Kajl Korver sa osam trojki i ukupno 27 poena blistao je u redovima Houksa, sledili su ga Al Horford sa 24 , uz 13 skokova, Džef Tig sa 23 i Džoš Smit sa 17.

Tripl-dabl radžona Rondoa (16 poena, 10 skokova, 11 asistencija) i 24 poena uz 10 skokova Kevina Garneta nisu bili dovoljni Seltiksima koji su čak pogodili svih 20 slobodnih bacanja.

Drugi najveći klub − Lejkersi − koji su ove sezone totalno podbacili, konačno su se malo i radovali posle četiri uzastopna poraza. Savladana je Juta 102:84, a Kobe Brajant preobratio se iz realizatora u asistenta, meč je završio sa 14 poena, a toliko puta proigrao je i saigrače prilikom poentiranja.

Povreda Dvajta Hauarda protiv Memfisa nije bila toliko ozbiljna, Hauard je sa 17 poena i 13 skokova uz Meta Vorld Pisa bio prvi strelac domaćina, dok je sa klupe odličnu rolu imao Pau Gasol, 15 poena, šut iz igre 7-8.

Minesota u odsustvu Nikole Pekovića, Alekseja Šveda i Kevina Lava ređa poraze, i Vašington, jedan od najslabijih timova NBA, trenutno je prejak za Timbervulvse, što je potvrđeno sigurnom pobedom 114:101. Čak 11 igrača Vizardsa upisalo je poene, najviše rezervista Džordan Kraford − 19.

Minesota je pokušala da parira snagom kolektiva, poentiralo je 10 igrača, ali vrlo loša partija Špnca Rikija Rubija (četiri poena, šut iz igre 1-8, pet izgubljenih lopti), anulirala je trud ostatka ekipe i neuspeh je bio neminovan.

Oklahoma Siti vratila se na pobednički kolosek slavljem u Sakramentu 105:95. Neizvesnosti je bilo samo do druge četvrtine, kada su gosti preuzeli stvar u svoje ruke i sigurno odražali prednost do kraja meča, dozvolivši Kongsima da u završnici osetno ublaže poraz. Dva Kevina, Durant i Martin, sa po 24 poena bili su udarna pesnica Tandera, Rasek Vestbruk dodao je 18 uz čak 14 asistencija.