FA KUP TREĆA RUNDA: BA se već isplaćuje Čelsiju, gol Ivanovića!

Kapiten Srbije postigao je šesti gol od početka sezone u pobedi nad Sautemptonom 5:1. Dva gola najnovijeg pojačanja “plavaca” u debi meču. Od premijerligaša ispao Njukasl

Čelsi je bez sumnje najveći dobitnik treće runde FA kupa. Ekipa koja je prilično uzdrmana posle šokantnog poraza od KPR pre nekoliko dana, reagovala je fenomenalno u jednom od četiri premijerligaška duela u okviru ovog kola.

Najviše zahvaljujući tek pristiglom napadaču iz Njukasla, Čelsi je preokrenuo meč u Sautemptonu i slavio na kraju ubeljivo 5:1. Demba Ba, posle samo jednog treninga u novom klubu, pokazao se kao pravi božićni poklon za navijače "plavaca". Izjednačio je u prvom poluvremenu, pogodio i za 4:1, najavivši "novog Drogbu" na "Stamford bridžu".

Kapiten Srbije Branislav Ivanović odigrao je još jedan fenomenalan susret. Kao štoper, uspeo je da postigne šesti gol u sezoni za 3:1, a kasnije ga je Rafael Benitez zamenio kako bi ga odmorio. Za goste su pogodili i Mozes, odnosno Lampard.

Roberto Manćini ostavio je Marija Balotelija na klupi, posle sukoba koji su imali pre dva dana na treningu, ali je Karlos Tevez pomogao ekipi Sitija da prebrodi drugoligaša Votford kod kuće 3:0.

Totenhem je deklasirao Koventri pred svojim navijačima 3:0 uz dva gola Dempsija, dok se san amaterskog Hastingsa srušio u Midlsbrou u drugih 45 minuta.

NJUKASL OPET BEZ FEBRUARA

Nije moglo ni bez iznenađenja, a to je svakako eliminacija Njukasla u Brajtonu (2:0).  Treće kolo najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu počelo je iznenađujuće. Brajton je eliminisao Njukasl pobedivši ga 2:0 (1:0) golovima Andree Orlandija u 33. i Vila Hoskinsa u 87. minutu.

Zanimljivo je to što Njukasl nije dočekao februar u najmasovnijem takmičenju od sezone 2005/2006, dok je Brajton prethodno finale igrao 1983. Tačno 30 godina od prethodnog. Da li je ovo njihova godina?!