NBA: Klipersi gazduju Los Anđelesom, novi poraz Majamija (VIDEO)

U gradskom derbiju Grada anđela, Klipersi su pobedli Lejkerse 107:102, dok je Majami zabeležio treći poraz kod kuće, ovog puta od Čikago Bulsa 96:89

U noći između petka i subote, u NBA ligi odigran je derbi Los Anđelesa, a pobedu su očekivano zabeležili Klipersi nad Lejkersima 107:102. Zanimljivo je bilo u i Vašingtonu, gde je Bruklin uspeo tek posle dva produžetka da savlada Vizardse 115:113, a aktuelni šampion Majami Hit doživeo je treći poraz kod kuće, ovog puta od Čikago Bulsa.

Lejkersi su imali minus od 19 poena, ali je Kris Pol u završnici utakmice u Gradu anđela uspeo da postigne odlučujuće poene kako bi rešio pitanje protivnika. On je ujedno bio i najefikasniji sa 30 poena, a pratio ga je Blejk Grifin sa 24. Na drugoj strani, Kobi Brajant predvodio je Lejkerse (u svom trećem porazu na četiri poslednje utakmice) sa ubačenih 38 poena, a dabl-dabl ostvario je Dvajt Hauard - 21 poen i 15 skokova.

Košarkaši Majamija morali su da pruže ruku Bulsima, koji su ih savladali rezultatom 96:89. Čikago je imao čak 20 skokova više, a njihovi centri "ubijali" su igru Hita. Među pobednicima najviše se istakao Karlos Buzer sa 27 poena i 12 skokova, Joakim Noa je meč završio sa 13 poena i 12 skokova. Na drugoj strani, najefikasniji bili su Lebron Džejms sa 30 poena i Dvejn Vejd sa 22. Vladimir Radmanović nije igrao za Bulse.

Aleksandar Pavlović nije zabeležio nijedan poen za devet minuta, koliko je dobio na parketu u meču između Portlanda i Memfisa, u kojoj je Pavlovićeva ekipa slavila 86:84.

U ubedljivoj pobedi Oklahome nad Filadelfijom 109:85,  koja je odlučena sjajnom igrom Tandera u drugom poluvremenu, posebno se istakao Rasel Vesrbruk sa 27 poena, a jedan manje postigao je Kevin Durant.

Svoje veče imao je Demarkus Kazin, koji je ostvario sjajan dabl-dabl učinak od 31 poena i 20 skokova u utakmici na kojoj je slavio Sakramento nad Torontom 105:96. Jedan od najzaslužnijih za pobedu 115:113 Bruklina nad Vašingtonom posle dva produžetka bio je Bruk Lopez sa 27 poena i 13 skokova.