NBA: Neš se vratio, Lejkersi slavili, Hjuston ubedljiv protiv Memfisa (VIDEO)

Stiv Neš u povratku na parket slavio sa Lejkersima protiv Golden stejta 118:115 posle produžetka, i postigao ključni pogodak 17 sekundi pre kraja

Povratak Stiva Neša u ekipu Lejkersi su obeležili pobedom u gostima protiv ove sezone veoma dobrog Golden stejta - 118:115 posle produžetka.

Tim iz Los Anđelesa stigao je minus od 14 poena u poslednjoj četvrtini, a trojkama Meta Vorld Pisa i Neša u samoj završnici Lejkersi su mogli do pobede već u regularnom toku, ali su domaćini uspeli da uzvrate. Kobe Brajant imao je priliku da sa sirenom ipak donese pobedu, ali nije bio precizan.

U nastavku, međutim, Brajant se iskupio pogodivši triput, a presudio je pogodak Neša za 118:115 17 sekundi pre kraja i potom promašaj Stivena Karija u pokušaju da trojkom donese i drugi produžetak u uzbudljivom meču, u kojem je viđeno 20 promena vođstva i osam izjednačenja.

Kobe Brajant sa 34 poena bio je najefikasniji u pobedničkom timu i ovo mi je bio osmi uzastopni meč u kojem je prebacio 30 poena, a 400. u karijeri. Stiv Neš zabeležio je 12 poena i devet asistencija, rezervista Meta Vorld Pis postigao je 20 poena, dok je vrli slab bio Dvajt Hauard sa svega 11 poena i šest skokova pre nego što je napustio teren zbog šest prekršaja.

Kod Golden stejta adut sa klupe Džerez Džek bio je najefikasniji sa 29 koševa, Stiven Kari i Dejvid Li postigli su po 20.

Hjuston Rokitsi naneli su ubedljiv poraz odličnom Memfisu 121:96, a ključnu razliku napravili su tokom druge i treće četvrtine. Džejms Harden sa 31 poenom i osam asistencija predvodio je domaćine. Dobar je bio i Džeremi Lin sa 15 poena i 11 asistencija, centar Omer Ašik  postigao je 14 koševa uz 12 uhvaćenih lopti.

Kod gostiju niko se nije posebno istakao, najefikasniji bio je Majk Konli sa 16 poena.

Šampion Majami stigao je do pobede nad Jutom 105:89 bez mnogo problema, iako im je nedostajao Kris Boš. Lebron Džejms blistao je sa 30 koševa, devet skokova i sedam asistencija. Najbolji košarkaš NBA nije napravio faul već šest punih utakmica ili sudije nisu htele da ga sude, mada je protiv Jute kažnjen tehničkom greškom zbog rasprave sa arbitrima. Lebronu je ovo drugi put u karijeri da napravi niz od šest mečeva bez faula, sa 24 uzastopna meča sa 20 i više poena na startu sezone izjednačio je učinak legende Jute Karla Melouna iz 1989/90.

Glavna podrška Džejmsu bili su Dvejn Vejd sa 21 poenom, Šajn Batije sa 15 i Rej Alen sa 13. Igrači Majamija bili su šuterski raspoloženi (52,1 odsto realizacije iz igre, trojke 11-24).

Portland je u dramatičnoj završnici savladao Feniks 96:93 i zabeležio peti uzastopni trijumf. Saša Pavlović završio je meč sa svega tri poena i po dva skoka, asistencije i izgubljene lopte za više od 20 minuta na parketu, ali postigao je važnu trojku. Demijen Lilrad dodao je još jednu i Blejzersi su poveli 92:85 četiri minuta pre kraja.

Završnica je obeležena promašajima, Feniks je smanjivao prednost domaćina na tri poena, 94:91 i 96:93, a na kraju presudio je promašaj Gorana Dragića sa trojke.

Lilard je bio najbolji u pobedničkoim timu sa 25 poena i sedam asistencija, Džej Džej Hikson postigao je 19 poena iz 15 skokova, Lamarkus Olridž 17 poena i devet skokova.

U ekipi Feniksa Martin Gortat sa 18 poena bio je prvi strelac, Šenon Braun dodao je 15, Goran Dragić 10.