SERIJA A: Inter prvi prati Juve! (VIDEO)

U derbiju kola Inter savladao Napoli rezultatom 2:1 u zanimljivom meču na "Meaci" i preuzeo drugu poziciju na tabeli

Fudbaleri Intera slavili su u derbiju 16. kola italijanske Serije A protiv Napolija rezultatom 2:1.

Domaćini su rano poveli folom Guarina posle dobro izvedenog kornera Kasana u osmom minutu i najavili Napolitancima da ne planiraju da im produže ulogu prvog pratioca Juventusa. Da su u tome maksimalno ozbiljno potvrdili su golom Dijega Milita u 39. minutu, pogodivši donji levi ugao gola, i zadavši ozbiljan udarac gostima na "Đuzepe Meaci" pred odlazak na pauzu.

Ipak, nešto su se pitali Kavani i drugari. Upravo taj igrač je u 54. minutu smanjio na 2:1 i vratio svoju ekipu u igru. Mnogo bolju igru je pružila ekipa Napolija u drugom poluvremenu, ali nisu imali dovoljno sreće da izjednače ili preokrenu rezultat.

Pandev i Kavani su uneli mnogo uzbuđenja u sam finiš utakmice ali se Inter odbranio. Palasio je sve to mogao da kazni, ali ipak nije bio dovoljno precizan.

Ovom pobedom, prvi pratilac Juventusa su "nero-azuri" sa četiri boda manje od vodeće "stare dame". Napoli je treći sa 33 boda.